Naga MarketsKilkanaście minut temu miał miejsce odczyt najważniejszych dla rynków danych: zatrudnienie w USA poza sektorem rolniczym czyli NFP (Non-Farm Employment Change). Dane mocno powyżej prognoz, które wskazywało na 216 tysięcy nowych miejsc pracy, podczas gdy rzeczywisty odczyt to 288 tysięcy. Rynki zareagowały zdecydowanie. Zobaczmy czy można dostrzec jakieś okazje, ponieważ często bywa że reakcje są mocno przesadzone i techniczne poziomy działają dając okazję do zarobku:
EUR/AUD:
Umocnienie pary Euro do Dolara australijskiego nie jest logiczną reakcją na dane z USA. Para zatrzymała się na oporze i nastąpiło cofnięcie. Może być to okazją na zagranie zgodnie z długoterminowym trendem spadkowym.

 

 

EUR/USD:
Eurodolar cofnął się w pobliże wsparcia na 1.3800. Warto obserwować parę ponieważ może być to dobre zagranie na powrót do konsolidacji.

 

 

GBP/USD:
Kabel będący najwyżej od 2009 roku, ustanawiając kolejne maksima przez dwa dni z rzędu zatrzymał się w punkt na kluczowym wsparciu, o którym wspominałem w porannym przeglądzie setupów price action.

Jakikolwiek sygnał kupna powinien być wykorzystany do otwierania pozycji długich zgodnych z dynamicznym trendem wzrostowym.

 

 

XAU/USD:
Dość nietypowo pokażę wykres minutowy. Widać duży spadek zaraz po danych na złocie, później nastąpiła silna korekta, kolejny spadek i stworzyło się podwójne dno. Duża reakcja kupujących na poziomie wsparcia świadczy, o tym że poziom działa i szukać można pozycji długich. Dość ryzykowanie można zagrywać zaraz po stworzeniu się podwójnego dna i stawiając stop loss poniżej niego. SL pod minimum byłby bezpieczniejszy, ale potencjał takiej transakcji jest kilka razy mniejszy.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here