Naga MarketsDzisiaj, z okazji święta przypada dzień bez sesji na GPW. W związku z tym pojawia się okazja aby na nieruchomych wykresach spojrzeć z pewnego dystansu na spółki wchodzące w skład głównego indeksu naszej giełdy czyli WIG20. Zapraszam na szybki, merytoryczny przegląd:

Zapraszam też do dyskusji o giełdzie na nasze FORUM.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dołącz do największej grupy dyskusyjnej dotyczącej polskiej giełdy na Facebooku:Zyskowna Strona Giełdy

Asseco Poland – obecnie trwa szeroka konsolidacja. Kluczowe poziomy to 48 zł i okolice 58 zł. Wydaje się, że obecnie cena zmierza do oporu. Szerszy trend jest wzrostowy więc jego wybicie mogłoby oznaczać powrót do wzrostów.
1
Alior – po okresie spadków rozpoczęła się prawdopodobnie druga fala wzrostowa. Niedawno doszło do wybicia linii trendu spadkowego. Teraz przed kupującymi kluczowy opór okolic 59-60 zł.
2
BZ WBK – przez ostatni rok kształtowała się formacja odwróconej głowy z ramionami. Obecnie cena oscyluje w rejonie oporu 310 zł oraz linii trendu spadkowego. Wydaje się, że mocne wybicie powinno oznaczać trwalszy powrót do wzrostów, z kolejnym celem w okolicy 370 zł.
3
CCC – w ostatnim czasie trwa kontynuacja wzrostów. Kurs utrzymuje się nad wsparciem 180 zł co zwiększa prawdopodobieństwo dalszych wzrostów z celem przy 200 zł.
4
Cyfrowy Polsat – od dłuższego czasu kurs porusza się w ramach kanału spadkowego. Aktualna fala wzrostowa zbliża się do górnej krawędzi oraz poprzedniego szczytu. Wydaje się, że wybicie oporu okolic 25 zł może być trudne, z drugiej strony takie wybicie dałoby dość mocny sygnał kupna.
5
Enea – cena oscyluje w rejonie linii trendu spadkowego. Układ dołków i szczytów nadal pozostaje charakterystyczny dla trendu spadkowego. Wybicie w górę powinno oznaczać testowanie oporu przy 12,30 zł. Spadki mogą sugerować nawet powrót na ostatnie dołki.
6
Energa – nadal trwa trend spadkowy. Ostatnie wzrosty nie są w stanie pokonać oporu jaki stanowi poprzedni dołek. Bliskość linii trendu sprawia, że prawdopodobne są spadki w rejon poprzednich minimów.
7
Eurocash – trend wzrostowy zamienił się w trend boczny. Kluczowe poziomy to okolice 44,50 zł oraz 56,50 zł. Wydaje się, że niezłą strategią może być kupowanie przy wsparciu i sprzedawanie przy oporze, przynajmniej do czasu wybicia, które może wskazać kierunek na dłuższy okres czasu.
8
KGHM – po wybiciu linii trendu spadkowego cena oscyluje nad poziomem poprzedniego szczytu. Nie można jednoznacznie stwierdzić czy układ coraz niższych ekstremów uległ zakończeniu. Mocniejsze spadki mogą jeszcze zanegować wybicie oporu. Jeżeli jednak kurs będzie rosnąć nadal to kolejny cel mamy przy 90 zł.
9
LPP – sytuacja wygląda źle, cena po prostu spada. Aktualnie kurs znajduje się przy dolnej krawędzi kanału spadkowego. Wydaje się, że może dojść do korekty przynajmniej do 5000 zł. Ewentualne wybicie tego poziomu mogłoby oznaczać rozwinięcie korekty, choć na razie nic na to nie wskazuje.
10

Spojrzenie na kolejne 10 spółek na następnej stronie.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1
2
Poprzedni artykułZasady ustawiania zleceń Stop Loss.
Następny artykułUSD/JPY – dominacja podaży – 15 sierpnia 2016
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here