Naga MarketsNa rynku nieco mniej się dzieje, jeśli chodzi o potencjalne setupy Price Action, natomiast oczywiście piątkowe dane miały ogromny wpływ na Dolara (oraz na moją pozycję długą na USD/CHF). Spowodowało to jednak oddalenie się wielu par walutowych od kluczowych poziomów dlatego dzisiaj jedynie dwie. Specjalnie czekałem z przeglądem PA na dzisiaj, z nadzieję że może pojawi się więcej potencjalnych sygnałów, ale tak się nie stało:

GBP/AUD:

Para dotarła do wsparcia i zlecenie krótkie zamknęło się na Take Profit. O sygnale mówiłem na webinary Przegląd Setupów Price Action. Na zielono zaznaczony jest sygnał odbicia od oporu, a 3 sesje później pojawiła się okazja do otwarcia shorta. Co prawda Stop Loss to aż 150 pipsów, ale Take Profit wynosił 550, więc potencjał zysku do ryzyka to było solidne 3,5:1. Piątkowa świeca, która odbiła od wsparcia jest pin barem i mogłaby posłużyć do otwarcia longów, jednak trend spadkowy jest naprawdę silny i mam spore wątpliwości.

GBPAUDDaily 8 8 2016

NZD/JPY:

Ciekawie na Dolarze nowozelandzkim do Jena. Na wykresie dziennym utworzył się setup Inside Bar  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) i wybicie z niego może posłużyć za sygnał. Jednak bliskie kolejne wsparcia powodują, że widzę jedynie dwa scenariusze rozegrania i oba są na long.

  1. Wybicie górą, zamknięcie świecy dziennej powyżej świecy matki. Wtedy można otwierać long ze SL poniżej świecy sygnalnej.
  2. Wybicie dołem, powrót do zakresu świecy matki. Po zamknięciu świecy fałszywie wybijającej otworzę longa zabezpieczając go poniżej minimum tej świecy.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

NZDJPYDaily 8 8 2016tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDarmowe szkolenia z Comparic.pl, 8-12 sierpnia
Następny artykułPoranny przegląd rynkowy – Japonia straci cesarza?
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here