Naga MarketsPo wyborach w zeszłym tygodniu wykresy na tyle się rozjechały, że nie bardzo były okazje transakcyjne, o których można było pisać. Sytuacja powoli się zmienia i jest szansa na pierwsze pozycje:

GBP/AUD:

Para Funt do Dolara australijskiego doszła do oporu i odbiła od niego tworząc setup Inside Bar. Trend jest spadkowy dlatego raczej skłaniałbym się do otwierania shortów, ale możliwości rozegrania tego setupu będzie więcej:

1. Wybicie dołem i zamknięcie się poniżej świecy matki (jej zasięg jest zaznaczony na zielono, na wykresie). Wtedy można otwierać shorta ze stop lossem powyżej świecy sygnalnej.

2. Wybicie górą i zamknięcie się powyżej świecy matki. Będzie to sygnał long i wchodzić będę w pozycję długą ze Stop Lossem poniżej świecy sygnalnej.

3. Wybicie górą, powrót do zakresu świecy matki i otwarcie pozycji krótkiej po cenie rynkowej, ze stop lossem powyżej świecy sygnalnej.

gbpauddaily-11-15-2016

GBP/CHF:

Analogiczna sytuacja jest na parze Funt do Franka szwajcarskiego. Również trzy możliwości rozegrania i sygnał powinien pojawić się na najbliższych sesjach.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

gbpchfdaily-11-15-2016

USD/JPY:

Dolar do Jena wybił się zdecydowanie ponad opór i teraz warto szukać okazji do wchodzenia w longi. Jeśli pojawi się korekta spadkowa, która przetestuje od góry wsparcie (czyli wcześniejszy opór) można otwierać pozycje długie z wykresu 4-godzinnego po pojawieniu się sygnału kupna Price Action  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar).

usdjpydaily-11-15-2016tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSD/CHF – test ważnego oporu, opcja PUT
Następny artykułPoranny przegląd rynkowy – poznaliśmy minutki RBA
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

3 KOMENTARZE

  1. Obowiązki związane z zarządzaniem redakcją, przygotowanie FxCuffs spowodowały, że czasu na trading i regularne pisanie zostało zdecydowanie mniej – ale z tego co wiemy, Marcin Wenus nie mówi definitywnego nie. Też liczymy na powrót 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here