Naga MarketsDzisiaj bardzo krótki przegląd potencjalnych setupów Price Action. Albo rynek jest obecnie mało techniczny, albo to ja niewiele na nim widzę. Właściwie mógłbym wrzucić jeszcze 2 pary i pokazać okazje, które uciekły, ale nie widzę potrzeby żeby to robić. Dlatego pokażę tylko stratę na Eurodolarze i sygnał na Kablu:

EUR/USD:

Wydawało się, że po przebiciu oporu para powinna pozostać ponad nim. W komentarzach Pan Borys zapytał, dlaczego nie wziąłem pod uwagę pin bara spadkowego z wykresu D1. Odpowiedź jest dość prosta i obrazuje moje podejście do tradingu. Nie lubię zbytniego skomplikowania, dlatego też dopóki para jest nad wsparciem gram longi, jeśli jest pod to gram shorty. Tym bardziej, że pin bary “w powietrzu” jako sygnały się nie sprawdzają, dlatego też otworzyłem longa, który zakończył się Stop Lossem.

EURUSDH4 5 6 2016

GBP/USD:

Bardzo ładny sygnał kupna na Kablu w postaci wyraźnego pin baru na wykresie 4-godzinnym. Obecnie mocna korekta sprowadziła cenę znowu w okolice wsparcia. Czy to będzie kolejny dobry sygnał, ale zakończony stratą? Zobaczymy – tak jak wspomniałem na początku niestety troszkę za mało techniczne to wszystko jest dla mnie.

GBPUSDH4 5 6 2016Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSystem tabelkowy GPW: +13% po 4 miesiącach
Następny artykułApanet [APA] – Analiza na zamówienie
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

6 KOMENTARZE

  1. AJ, AN AU EC EJ EU GA GC GCH GJ GU NU UC UJ – to są główne parcy i crossy głównych walut. Cześć odrzucona ze względu na większe spready lub niską zmienność (EG)
    Generalnie patrzę na jeden wskaźnik – średnia zmienność / spread to daje mi “opłacalność” danej pary. Staram się też żeby nie było zbyt wiele jednej waluty i żeby mniej więcej po równo rozłożyć ich obecność (oczywiście wiadomo że Euro, Funt, Dolar i Jen są najpopularniejsze i najbardziej płynne więc będzie ich więcej niż CAD, AUD, NZD czy CHF).

  2. Hmm Nie bardzo widzę cele na D1 bo troszkę szarpany ten wykres jest i o mało co max pina nie wybity.

  3. Również wszedłem na kablu po pin barze dodatkowo potwierdzony wyjsciem z chmury na ichimoku na szczescie uciekłem bez straty(pewnie fart ) pozdrawiam 😛

  4. Panie Marcinie, zwróciłbym uwagę na wykres tygodniowy NZD/USD. To duży timeframe, ale wydaje mi się, że warto, bo pin bar przy oporze zachęca. Z dziennego można otwierać krótkie z potencjałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here