Naga Markets



Na rynkach nadal ciekawie. Wczoraj otworzyły się 3 pozycje: long na EUR/USD i USD/CAD oraz short na GBP/CHF. Ta pierwsza pozycja złapała dość szybko stop loss. Odreagowanie na giełdach jest wyraźne i poniedziałkowe ruchy są szybko nadrabiane. Panuje lekki chaos i nie wiadomo, w którą stronę może to wszystko pójść. Postaram się poszukać jakiś sygnałów wśród tego zamieszania:

EUR/USD:

Eurodolar spadł wyraźnie poniżej poziomu oporu, który powinien zamienić się we wsparcie, ale tak się nie stało. Dlatego tez obowiązującym kierunkiem będą shorty i okazją do ich otwierania będzie ponowne znalezienie się ceny w widocznym na wykresie obszarze.

EURUSDDaily 27 sierpnia 2015

GBP/AUD:

Dość spokojnie na tym krosie.  Cały czas czekam na test wcześniejszego oporu, który teraz stanowić powinien wsparcie.

GBPAUDDaily 27 sierpnia 2015

GBP/CAD:

Para Funt do Dolara kanadyjskiego spadła poniżej wsparcia, jednak może być to jedynie fałszywe wybicie i jeśli pojawiłby się wyraźny sygnał kupna na wykresie 4-godzinnym lub dziennym można otwierać longi.

GBPCADDaily 27 sierpnia 2105

USD/CHF:

Para po spadku poniżej kluczowego wsparcia odrabia tą przecenę. Obecnie re-testuje wspomniany poziom od dołu i na wykresie H4 widać setup Inside Bar (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar). Już w najbliższym czasie może pojawić się sygnał wybicia, bądź też fałszywy sygnał wybicia. Są następujące scenariusze:

– fałszywe wybicie w górę – cena wyjdzie z zakresu świecy matki i szybko do niego powróci. Będzie to sygnał short.

– prawidłowe wybicie górą. Cena wyjdzie z zakresu świecy matki i zamknie się powyżej. Wtedy można będzie można ustawiać zlecenie buy limit na 50% zniesienia świecy sygnalnej.

– prawidłowe wybicie dołem. Analogicznie do wybicia górą.

– fałszywe wybicie dołem, które nie pozwoli otworzyć pozycji ponieważ sygnał będzie zaraz pod oporem.

USDCHFH4 27 sierpnia 2015

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: Orbis, Stalprodukt
Następny artykułKuroda uspokaja – poranny komentarz makro
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here