Naga MarketsWydawało się, że to będzie naprawdę dobry okres do tradingu. Wyraźne ruchy, korekty do ważnych poziomów, które były respektowane, a do tego dobre sygnały z Price Action. Okazało się jednak, że wiele z nich było fałszywymi co zaraz pokażę. Oczywiście to nie znaczy wcale, że nie było prawidłowych sygnałów, ale było ich mniej niż mogłem tego oczekiwać:

EUR/JPY:

O parze pisałem w jednym ze swoich przeglądów Price Action i o tym, że pojawić się może sygnał Inside Bar lub Outside Bar. Sygnał jest daleki od ideału, bo formacja Outside Bar  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) nie jest zrealizowana, ale często powtarzam, że również takie nieidealne sygnały są warte rozgrywania, ponieważ rynek nie jest idealny. Dlatego też ustawiłem zlecenie buy limit na 50% zniesienia świecy, którą uznałem za sygnalną i dzisiaj pozycja została otwarta. Stop Loss to około 50 pipsów, a Take Profit znajduje się poniżej oporu 200 pipsów od ceny.

GBP/AUD:

To jedna z par, która kompletnie przestała być techniczna. Wybicie w górę, później korekta którą uznałem za okazję do kupowania. Jednak później nastąpił duży spadek, który przebił wsparcie i obecnie tak naprawdę nie bardzo da się określić kierunek. Pozostaje czekać i zająć się innymi parami.

GBP/CHF:

Tutaj widać to jeszcze wyraźniej. Bardzo widoczny poziom oporu, przebicie go, a później długa spadkowa świeca łamiąca wcześniejszy opór (który stanowić powinien wsparcie) i wybicie zostało zanegowane. Wydaje się, że powinny nastąpić kolejne spadki, dlatego jeśli przy teście widocznego na wykresie poziomu, pojawi się sygnał sprzedaży z Price Action otwierać będę shorty.

NZD/JPY:

Tutaj kolejny Stop Loss. Para wybiła dołem, pojawiła się korekta wzrostowa i sygnał sprzedaży. Niestety tak jak widać poziom ten przestał być respektowany i obecnie cena znajduje się ponad wcześniejszym wsparciem.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

NZD/USD:

Kolejna para z Dolarem nowozelandzkim jednak tutaj otwarty jest long. Para odbiła od wsparcia, pojawił się sygnał kupna w postaci długiej wzrostowej świecy. Później 2 pin bary przetestowały 50% jej zniesienia co jeszcze wzmocniło sygnał. Obecnie pozycja przynosi 70 pipsów zysku przy Stop Lossie około 30. Do Take Profit zostało jednak daleko bo kolejne 270 pipsów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here