Naga MarketsNa rynkach nadal dzieją się ciekawe rzeczy. Wczoraj miała miejsce korekta dużych ruchów z poniedziałku (który możemy nazwać czarnym poniedziałkiem właściwie z własnej perspektywy, bo w USA indeksy spadły zbyt mało) i stwarza to okazje inwestycyjne. Pozycja na GBP/USD została wczoraj przymknięta w 50% i przyniosła około 3% zysku poprawiając jeszcze wynik wakacyjny.

Dzisiaj może być naprawdę kilka ciekawych pozycji:

EUR/JPY:

Para zatrzymała się w okolicach wsparcia i konsoliduje. Warto przenieść się na niższy interwał (4-godzinny) i szukać jakiś sygnałów kupna z Price Action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar).

EURJPYDaily 26 sierpnia 2015

EUR/USD:

Sygnał kupna na Eurodolarze. Wczoraj utworzył się setup OutsideBar (zaznaczony na zielono na wykresie) i warto rozważyć wejście long na 50% zniesienia dwóch połączonych świec. Nie jest to idealny sygnał – minimum świecy wzrostowej jest wyżej od spadkowej, ale na FX jako na rynku o ciągłych notowaniach (z wyjątkiem weekendu) setupy idealne rzadko się pojawiają.

Celem pozycji będzie kolejny opór 380 pipsów wyżej.

EURUSDH4 26 sierpnia 2015

GBP/AUD:

Funt do Dolara australijskiego utrzymuje się cały czas ponad silny oporem (teraz wsparciem) i czekam na korektę i otwarcie pozycji długiej.

GBPAUDDaily 26 sierpnia 2015

GBP/CHF:

Po mocnym spadku wczoraj nastąpiło odreagowanie, które jednak przemieniło się w wyraźnie podażową świecę pin bar, dodatkowo utworzoną na wcześniejszym wsparciu (teraz oporze). Pozwala to rozważać otwarcie pozycji krótkiej, tym bardziej że cena jest wyżej niż 50% zniesienia świecy sygnalnej. Pozwoli to na wejście ze stop lossem około 100 pips i targetem na 300 pipsów.

GBPCHFDaily 26 sierpnia 2015

USD/CAD:

Sygnał wypatrzony na ukrytym forum Price Action. Po wybiciu pond opór, wczoraj nastąpił jego test i powstała świece pin bar na wykresie dziennym. Ustawiając zlecenie buy limit na 50% jej zniesienia trzeba użyć stop lossa w wysokości ponad 100 pipsów, ale celem pozycji będzie zysk około 600.

USDCADDaily 26 sierpnia 2015

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here