Naga MarketsZapraszam na przegląd potencjalnych setupów transakcyjnych techniką Price Action. Zanim przejdę do wykresów chciałem Państwa zaprosić na webinar, który będę miał dla Państwa przyjemność poprowadzić 25 kwietnia o godzinie 9:00 –  przegląd rynków techniką Price Action: LINK. Spotkanie to zostanie nagrane, także każdy kto się zarejestruje dostanie link na maila i będzie mógł je obejrzeć.

EUR/CAD:

Te artykuły również Cię zainteresują
Para przełamała wsparcie i teraz szukać będę okazji do otwarcia shortów. Idealnym scenariuszem będzie test oporu (czyli wcześniejszego wsparcia) i pojawienie się sygnału sprzedaży z Price Action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar). Jako, że pozycja będzie zgodna z panującym trendem można szukać zagrania na wykresie 4-godzinnym. Warto dodać, że Dolar kanadyjski to waluta uzależniona mocno od surowców, a szczególnie ropy naftowej. Biorąc pod uwagę mocne odbicie właśnie na Oil nie dziwi umocnienie CAD.

EURCADDaily 4 21 2016

GBP/JPY:

Funt do Jena zbliża się do oporu. Trend jest spadkowy dlatego szukać będę shortów z wykresu dziennego, ponieważ odbicie trwa już 11 sesję i można śmiało powiedzieć, że krótkoterminowy trend jest wzrostowy.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

GBPJPYDaily 4 21 2016

NZD/USD:

Kiwi spadło wreszcie do wsparcia, a poprzednią świecę H4 można uznać za pin bar i rozważyć otwarcie pozycji. Obecnie Stop Loss wynosi około 20 pipsów co przy odległości do oporu 200 pipsów, da bardzo dobry potencjał zysku do ryzyka 10:1.

NZDUSDH4 4 21 2016

USD/JPY:

Para jest bez wątpienia w silnym trendzie spadkowym, jednak podobnie jak na parze GBP/JPY ostatnie kilkanaście sesji to odreagowanie. Do bardzo silnego oporu (wcześniej wsparcia) brakuje jeszcze około 100 pipsów i dopiero będzie można szukać okazji do wejscia w shorty.

USDJPYDaily 4 21 2016Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. Staram się zostawiać te najważniejsze. Ostatnio na rynku jest troszkę zamieszania i poziomy nierespektowane usuwam, bo niepotrzebnie zajmują uwagę a działać raczej nie będą. Tam gdzie się da postaram się umieścić działające poziomy 😉
    Co do celów to czasem ich po prostu nie widać, ale przy okazji omawiania sygnału staram się wspomnieć gdzie jest docelowy poziom. A pokazując oddalony wykres nie widać tego co najważniejsze, czyli zachowania ceny tu i teraz.

  2. Panie Marcinie, zauważyłem że od pewnego czasu zaznacza Pan na wykresach 1 lub maksymalnie 2 poziomy wsparcia/oporu (najbliższe aktualnej cenie). Śledząc Pana przeglądy od wielu miesięcy pamiętam, że choćby w ubiegłym roku zostawiał Pan zaznaczone poziomy wcześniej przełamane (jeśli nadal uważał je Pan za istotne) oraz wyznaczał na wykresie przynajmniej jeden poziom docelowy dla ewentualnej transakcji. W mojej ocenie taki wykres dla uczącego się techniki PA był bardziej czytelny i łatwiej było na niego spojrzeć bardziej globalnie. Oczywiście to tylko moja opinia. Wiem też, że wyznaczać poziomy każdy musi nauczyć się sam i nie chodzi mi o to, żeby dostać tzw. gotowca. Nie wiem natomiast jak inni czytelnicy do tego podchodzą dlatego liczę na komentarze.

  3. Na NZD/USD w chwili pisania przez Pana komentarza, wspomnianej przez Pana świecy chyba nie można było nazwać pin barem, bo ona na wykresie H4 jeszcze się wtedy nie zamknęła i jak się później okazało, nie była ona pin barem. Teraz być może utworzy się pin bar, ale to będzie wiadome dopiero na zamknięciu czterogodzinnej świecy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here