Naga MarketsWczoraj cały dzień nie było mnie przy platformie (oczywiście mam notowania na telefonie, co przy 6,4′ powinno być ok – ale ja zdecydowanie wolę moje 26′ monitory 😉 ) dlatego nieco z duszą na ramieniu obserwowałem co się dzieje. Na szczęście zlecenie na GBP/CAD wytrzymało, AUD/USD zostało w 50% zamknięte przynosząc ponad 3% zysku (zastosowałem zamknięcie po ponad 3-krotnym przekroczeniu wielkości SL), więc na razie wrzesień jest bardzo dobry. Pozostaje szukać dalej:

Zapraszam również na seminarium Price Action 3, które odbędzie się 3 października w Warszawie. Więcej szczegółów w artykule: Marcin Wenus poprowadzi bezpłatne seminarium Price Action w Warszawie – 3 października

EUR/CAD:

Wczoraj na parze Euro do Dolara powstał sygnał kupna w postaci świecy pin bar (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar). Jest to duży sygnał z wykresu dziennego i SL wyniesie ponad 100 pipsów, stawiając zlecenie buy limit na 50% zniesienia świecy.

Jednak Take Profit to aż 650 pipsów dlatego pozycja jest warta rozważenia.

EURCADDaily 10 września 2015

GBP/AUD:

Para testuje opór. Trend jest bez wątpienia wzrostowy, dlatego warto szukać jedynie pozycji długich. Okazją będzie przebicie oporu i re-test od góry. Jeśli jednak cena spadnie, wtedy warto obserwować jej zachowanie w pobliżu wsparcia.

GBPAUDDaily 10 września 2015

GBP/JPY:

Wczoraj na parze pojawił się sygnał sprzedaży. Utworzyła się podażowa świeca pin bar na wykresie 4-godzinnym i nikt kto otwierał pozycję po takim sygnale nie może mieć do siebie pretensji. Ja na szczęście, tak jak wspomniałem, nie otwierałem pozycji więc nie naraziłem się na stratę.

Para przestałą być techniczna (duże emocje na Jenie związane z wystrzałem na giełdzie) i na razie nie będę szukał tam okazji do zagrania.

GBPJPYH4 10 września 2015

GBP/USD:

Kabel po przebiciu oporu powoli spada w kierunku tego poziomu. Test od góry i pojawienie się sygnału kupna, będzie świetnym momentem do zajęcia pozycji długiej. Warto obserwować!

GBPUSDH4 10 września 2015

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułEUR/GBP – kanał spadkowy H4
Następny artykułHawe [HWE], Paged [PGD] – Gorące spółki dnia
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here