Naga MarketsZapraszam na przegląd potencjalnych setupów techniką Price Action. Wczoraj niestety sesja nie była najlepsza dla systemu – o ile raczej do stratnych pozycji nie mogę mieć specjalnie pretensji, o tyle do braku wejścia w dwie transakcje, które przyniosłyby zysk, już mieć mogę.

EUR/AUD:

O parze pisałem we wczorajszym przeglądzie wskazując na tworzący się setup Inside Bar  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar). Rzeczywiście pojawił się sygnał w postaci fałszywego wybicia. Sygnał był o tyle ciekawy, ze była to jednocześnie świeca pin bar. Niestety kolejna przebiła jej minimum, żeby znowu cofnąć się i spowodować większy wzrost. Jeśli ktoś otworzyłby pozycję po tej drugiej świecy już została by w 50% zamknięta na zysku.

EURAUDH4 11 12 2015

GBP/CAD:

Para jest bez wątpienia w silnym trendzie wzrostowym. W środę nastąpiło wybicie ponad opór, a wczoraj re-test tego poziomu od góry. Pojawiła się świeca pin bar, na 50% zniesienia której można ustawiać zlecenie buy limit. Stop Loss to 80 pipsów, a Take Profit około 350.

Wcześniej również pojawiła się świeca pin bar, która również była prawidłowym sygnałem kupna – jednak wczorajsze emocje na Funcie związane z wystąpieniem szefa Banku Centralnego, spowodowały stratę.

GBPCADH4 11 12 2015

GBP/JPY:

O parze pisałem wczoraj. Sygnał kupna wydawał się być dość dobry, jednak znowu wspomniane emocje zarówno na Funcie jak i na Jenie spowodowały wybicie minimum i kolejną stratę.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

GBPJPYH4 11 12 2015

USD/CHF:

Inside Bar na wsparciu. To ostatnia już granica “bezpieczeństwa” dla trendu wzrostowego na Dolarze do Franka szwajcarskiego. Widzę 3 możliwe scenariusze rozegrania:

1. Wybicie dołem i zamknięcie się poniżej świecy matki (jej zasięg jest zaznaczony na zielono, na wykresie). Wtedy można ustawiać zlecenie sell limit na 50% zniesienia świecy sygnalnej, stop loss powyżej.

2. Wybicie dołem, ale cofnięcie się do zakresu świecy matki i zamknięcie w jej zasięgu. Wtedy można wchodzić w longi po cenie rynkowej, ze SL poniżej świecy sygnalnej.

3. Wybicie górą i zamknięcie się powyżej świecy matki. Będzie to sygnał long i ustawię zlecenie buy limit na 50% zniesienia świecy sygnalnej, a SL poniżej.

USDCHFDaily 11 12 2015Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

8 KOMENTARZE

  1. Chciałem zauważyć, że powoli się kreuje ciekawa sytuacja na chf/jpy z małym stopem i targetem na ponad 200 pips, po weekendzie polecam obserwować tą parę, a Ty jak myślisz??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here