Naga MarketsNa rynkach cisza i spokój – wszystko idzie zgodnie z zakładanym kierunkiem. Otwarte pozycje to EUR/JPY i GBP/JPY short, USD/CHF long i nowa pozycja otwarta przed chwilą, o czym oczywiście powiem. Na razie ostatnie 2 tygodnie naprawdę świetne dla systemu i konto rośnie, aż miło. Jeszcze w lipcu nie wierzyłem, że może udać się zrealizować w tym roku cel (100%) teraz wydaje się to całkiem możliwe. Zaczynamy:

EUR/AUD:

Para dotarła do wsparcia i jak na razie widać, że na nie reaguje. Jeśli pojawiłby się jakiś wyraźny sygnał kupna z Price Action  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) warto rozważyć longi. Jeśli jednak ten kluczowy poziom zostanie przebity i świeca dzienna zamknie się poniżej, wtedy dalsze spadki będą najbardziej prawdopodobne i szukać będę shortów po korekcie wzrostowej.

EURAUDDaily 8 9 2016

GBP/AUD:

Para jednak przebiła wsparcie i jeśli dzisiejsza sesja zakończy się poniżej to wtedy można będzie szukać świeżych shortów. Przypomnę, że tutaj pozycja krótka była otwarta przez 7 sesji i przyniosła zysk. Dzisiejsza sesja może dać zarówno sygnał kupna (jeśli cena odbije i zamknie się nad wsparciem), jak i sprzedaży. Czekam.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

GBPAUDDaily 8 9 2016

NZD/JPY:

O parze pisałem już wczoraj wskazując na możliwe sygnały kupna po wybiciu z setupu Inside Bar: LINK. Stała się zupełnie inna rzecz – cena wybiła i wróciła do zakresu świecy matki, a tym samym nie zrealizował się mój scenariusz. Jednak wczorajsza świeca to wyraźny wzrostowy pin bar odbijający od wsparcia, dlatego też otworzyłem longa po cenie rynkowej. Stop Loss to 75 pipsów (poniżej minimum świecy z zeszłej środy), a Take Profit 350 pipsów czyli poniżej maksimum z 12 lipca.

NZDJPYDaily 8 9 2016tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: EURNZD – obszar wsparcia wciąż trzyma
Następny artykułPoranny przegląd rynkowy – BoE gotowe na kolejne cięcie?
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here