Naga MarketsZapraszam na przegląd Setupów Price Action po dość długiej przerwie. Zbliża się koniec wakacji dlatego śmiało można wrócić do tradingu oraz bardzo ważne wydarzenie dla wielbicieli Price Action w Polsce. Otóż zdradzę, że 21 października odbędzie się Price Action Day i gościć na nim będą najbardziej znane osoby tradujące PA i prezentujące swoje strategie w Polsce. Więc o evencie już w wkrótce, a ja w związku z tym w zeszłym tygodniu wróciłem do tradingu!

Otwarte pozycje przynoszą zysk, chociaż nieco zmniejszył się od wczoraj. Dokładnie zaraz to opiszę:

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/AUD:

Pozycja otwarta od piątku zbliżyła się do Take Profit o dokładnie 9 pipsów, ale później cofnęła się i teraz pozostaje czekać co się stanie dalej. Mam nadzieję, że zamknie się na Take Profit. Teraz jest na +80 pipsach, a była już na prawie +200.

 

EUR/JPY:

Tutaj pozycja otwarta w poniedziałek bo bardzo ładnym sygnale w postaci pn baru na wykresie dziennym. Obecnie 130 pipsów na plus. Take Profit poniżej najbliższego widocznego na wykresie oporu.

GBP/AUD:

Ciekawa sytuacja na Funcie do Dolara australijskiego. Para spadła poniżej wsparcia, które teraz wyraźnie zamieniło się w opór i powstały dwie świece pin bar. Warto rozważyć zagranie shorta, ale ja zaczekałbym na 50% zniesienia wczorajszej świecy bo da to dużo lepszy potencjał zysku do ryzyka przy 65 pipsach Stop Loss, Take Profit wynosić będzie ponad 240 pips.

 

GBP/CAD:

Kolejną otwartą pozycją jest Funt do Dolara kanadyjskiego, po sygnale Outside Bar. Pozycja przynosi obecnie ponad 200 pipsów zysku, a do Take Profit brakuje kolejnych 200. Warto dodać, że Stop Loss wynosił około 100, więc na razie liczba pipsów zysku jest duża, ale jest to zaledwie 2x więcej niż początkowe ryzyko.

 

GBP/USD:

Ciekawa sytuacja na kolejnej parze z Funtem. Wczorajsza świeca to Outside Bar, ponieważ całkowicie zakrywa poprzedzającą ją świecę. Znajdujemy się pod wcześniejszym wsparciem, które teraz powinno stanowić opór. Obecnie cena testuje 50% zniesienia świecy sygnalnej co pozwala wchodzić w shorty ze Stop Lossem około 35 pipsów i Take Profit ponad 150.

NZD/JPY:

Trend spadkowy na Dolarze nowozelandzkimdo Jena przyspieszył. Cena z impetem przebiła wsparcie i teraz czekam na korektę wzrostową. Jeśli na wykresie H4 pojawi się sygnał sprzedaży przy teście wspomnianego poziomu od dołu otwierać będę pozycję krótką.

Już wkrótce więcej informacji o Price Action Day. Zdradzić mogę, że będzie to 21 października Warszawa. Proszę sobie szykować wolne i śledzić informacje, bo liczba miejsc będzie ograniczona, a event oczywiście darmowy!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBez drogowskazów w sercu gór skalistych – TMS o Jackson Hole
Następny artykułGuten Morgen DAX 25.08.2017
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

1 KOMENTARZ

  1. Panie Marcinie,
    Bardzo dziękuję za obszerne wyjaśnienia !
    Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów ! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here