Naga MarketsZapraszam na kolejny weekendowy przegląd setupów Price Action. Wczorajsza sesja nie była zbyt udana ponieważ zaliczony został Stop Loss, o czym oczywiście w dalszej części analizy napiszę. Zaczynamy:

EUR/AUD:

Para Euro do Dolara australijskiego przebija opór i jeśli dzisiejsza świeca zamknie się powyżej oporu, można będzie szukać pozycji długich. Nie widzę, za bardzo możliwości do zagrywania shortów, chyba że sesja zakończy się na minimach wtedy będziemy mieć do czynienia ze spadkową świecą pin bar. Na razie nie ma co rozpatrywać takiego scenariusza, tylko obserwować jak rzeczywiście zachowa się dzisiaj para.

EURAUDDaily 5 3 2016

EUR/JPY:

Euro do Jena zatrzymało się na wsparciu i to może być dobry poziom do rozgrywania longów. Warunkiem jest bardzo wyraźny sygnał kupna z wykresu dziennego  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar). Jeśli poziom ten zostanie przebity i świeca dzienna zamknie się poniżej, wtedy czekać będę na korektę wzrostową i sygnał sprzedaży na wykresie H4.

Przypominam o darmowym seminarium Price Action 28 maja w Katowicach, gdzie pokażę kompletną strategię Price Action oraz aktualne zagrania: LINK.

EURJPYDaily 5 3 2016

EUR/USD:

Eurodolar przebił z impetem opór i kontynuuje wzrosty. Kolejny opór jest około 90 pipsów od obecnej ceny i tam powinien znaleźć się wkrótce wykres. Jeśli pojawiłaby się korekta spadkowa do poprzedniego oporu (teraz wsparcia) warto będzie dołączyć do imponującego trendu wzrostowego (trwa siódma wzrostowa świeca pod rząd!).

EURUSDDaily 5 3 2016

GBP/USD:

Tutaj pojawił się wspomniany Stop Loss. Zagranie było oczywiście przeciwko panującemu od początku marca trendowi wzrostowego, ale zgodne z długoterminowym trendem spadkowym. Sygnał również był prawidłowy (oczywiście można przyczepić się do wyglądu świecy pin bar, ale idealnych sygnałów dobrze szuka się na historii, w rzeczywistym tradingu trzeba podejmować decyzje tu i teraz). Teraz szukać będę longów dopóki cena będzie powyżej wcześniejszego oporu (teraz wsparcia).

GBPUSDDaily 5 3 2016

USD/JPY:

Para znalazła się na absolutnie kluczowym wsparciu i mimo silnego trendu spadkowego, jeśli pojawiłby się sygnał kupna to rozważę wejście w longi. W przypadku wybicia dołem, szukać będę shortów.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

USDJPYDaily 5 3 2016tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFunt szterling wymazuje tegoroczne straty do dolara
Następny artykułDeutsche Bank stawia na spadki USD/JPY – celuje w 100.00!
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

1 KOMENTARZ

  1. Cenię prezentowane tu analizy za to, że pokazuje Pan autentyczne zmagania z rynkiem. To prawdziwy trading a nie wyidealizowany świat podręcznikowych formacji, które zawsze działają. Po lewej stronie wykresu. Ile to razy słyszy się lub czyta komentarze dot. spodziewanego zachowania się rynku – wzrostu lub spadku. Taka osoba powinna od razu zaznaczyć, czy już zajęła pozycję. Jeśli nie, to przekazywana informacja jest zupełnie bezwartościowa.
    A co do ostatnich zagrań, np. GBP/USD. Trudno działać doskonale na niedoskonałym rynku. Nie zawsze ma się rację, a transakcji nieudanych jest zawsze więcej niż udanych. Nawet absolutna pewność interpretacji wykresu nie daje gwarancji zysku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here