Naga MarketsWeź udział w darmowym webinarze o Price Action – wtorek (21 marca), godzina 20:00 – serdecznie zapraszam!

Wczoraj na rynkach było bardzo nerwowo. Wszyscy oczekiwali na wysokość stóp procentowych w USA oraz kolejne zapowiedzi FED. Przyznam się, że również mi udzieliła się ogólna nerwowość i pozamykałem swoje pozycje nie ryzykując Stop Lossów. W przeglądzie przedstawię o jakie pary chodzi. Teraz pozostaje szukać kolejnych okazji, ale to był naprawdę dobry okres dla systemu, który nadrobił ostatnie straty. W tej chwili wynik od początku roku to +25%. Zaczynamy:

Te artykuły również Cię zainteresują
AUD/USD:

Aussie wybija opór i poprawia ostatnie maksima będąc jednocześnie najwyżej od połowy 2015 roku. Czy to koniec rynku Dolara? Czas na surowce i waluty surowcowe? Być może, ale nie ma co specjalnie wybiegać w przyszłość, jednak dwa razy zastanowię się grając przeciwko AUD czy CAD.

Czysto technicznie jeśli dzisiaj para zamknie się powyżej oporu, szukać będę longów podczas korekty spadkowej.

AUDUSDDaily 3 17 2016

EUR/USD:

Duże wzrosty również na Eurodolarze, natomiast tutaj jeśli cena dojdzie do oporu będę skłonny zagrywać shorty. W przypadku korekty spadkowej i ponownego testu wsparcia longi również wchodzą w grę. Pozostaje czekać.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

EURUSDDaily 3 17 2016

GBP/CHF:

To pierwsza z zamkniętych wczoraj pozycji. Para dalej spada, ale nie rzutuje to specjalnie na wynik. 270 pipsów na plusie to i tak dobry wynik, uznałem że zdecydowanie nie warto ryzykować.

GBPCHFDaily 3 17 2016

GBP/JPY:

Przy tej pozycji miałem spore wątpliwości, jednak zdecydowałem że Stop Loss jest zbyt blisko i zamknąłem pozycję w okolicach zera. Jak widać to była dobra decyzja, natomiast cały czas jeśli pojawiłyby się sygnały kupna z Price Action wchodzić będę w longi.

GBPJPYH4 3 17 2016

GBP/USD:

Sygnał kupna na Kablu w postaci bardzo dużej świecy pin bar. Oczywiście jest on nie do wykorzystania ponieważ zbyt blisko jest opór. Nawet zagranie na 50% zniesienia daje słabe parametry, także pozostaje stać z boku.

GBPUSDDaily 3 17 2016

USD/CAD:

Tu z kolei zamknięcie transakcji wcześniej pozbawiło mnie sporego zysku, ponieważ pozycja zamknęłaby się już na Take Profit. Nie mam do siebie jednak żadnych pretensji, ponieważ często powtarzam, że przed naprawdę ważnymi danymi (a to było coś na co cały rynek czekał) warto stać czasami z boku.

USDCADDaily 3 17 2016Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCiti dwie nowe pozycje w portfelu.
Następny artykułUSD/JPY – w drodze na poprzednie minima
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here