Naga MarketsDzisiaj widzę sporo sygnałów i powinny otworzyć się jakieś pozycje. Na rynkach odrobina wytchnienia, natomiast martwi mnie to, że w najbliższych dniach może wiele się wyjaśnić jeśli chodzi o kierunki giełd na świecie. Wszystko wydaje się jasne i bessa powinna rozgościć się na dobre, ale pewność oczywiście mieć nie można.

Jak to zwykle bywa rynkowi niedźwiedzia towarzyszy większa zmienność i na rynku walutowym będzie sporo okazji do zarobku. Nie mówią już o rynkach akcyjnych bo statystyka mówi, że w hossie rośnie około 75% spółek, za to w bessie spada ponad 90%. Wniosek jest taki, że na tym drugim rynku zarobić jest łatwiej, tylko nie każdy potrafi przestawić się z kupowania akcji na ich krótką sprzedaż. Na szczęście nas jako traderów na rynku Forex nie interesuje do końca to w jaki sposób układać się będą dokładnie kierunki indeksów giełdowych, chociaż zawsze trzeba mieć świadomość co dzieje się “dookoła”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tyle tytułem przydługiego wstępu zadeklarowanego obecnie niedźwiedzia na rynkach akcji i pozostaje przejść do walut:

AUD/USD:

Sygnał kupna na Aussie. Para przetestowała wsparcie i zdecydowanie je odrzuciła tworząc sygnał kupna w postaci świecy pin bar (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar). Pozostaje mi tylko złożyć zlecenie buy limit na 50% jej zniesienia i czekać na realizację. Pozycja nie jest rewelacyjna bo potencjał zysku do ryzyka wynosi około 3:1, ale bez wątpienia sygnał jest prawidłowy i silny.

AUDUSDDaily 2 10 2016EUR/JPY:

Podobna sytuacja na parze Euro do Jena i również świeca pin bar na wykresie dziennym. Para od kilkunastu sesji odbija i mimo silnej japońskiej waluty zdołała wybronić wsparcie, gdzie wyraźnie pojawił się popyt. Tutaj również stawiam zlecenie buy limit na 50% zniesienia świecy sygnalnej, Stop Loss to nieco ponad 100 pips, Take Profit 400.

EURJPYDaily 2 10 2016

invest

GBP/CHF:

Funt do Franka szwajcarskiego przełamał bardzo silne wsparcie i powinien dalej spadać. Jeśli pojawi się korekta wzrostowa, która przetestuje wcześniejsze wsparcie (teraz opór) otwierać będę pozycję krótką z wykresu 4-godzinnego lub dziennego.

Zobacz pełny opis strategii Price Action Marcina Wenusa

GBPCHFDaily 2 10 2016

GBP/JPY:

Brak rozstrzygnięć na razie na Funcie do Jena. Na wykresie, który pokazywałem we wczorajszym przeglądzie PA: LINK widniało wsparcie, jednak dzisiaj je usunąłem ponieważ cena w ogóle go nie respektowała. To oznacza, że przestało działać i przestrzeń między najbliższymi barierami dla ceny (wsparciem i oporem) się rozszerzyła.

GBPJPYDaily 2 10 2016NZD/USD:

Kolejny sygnał tym razem na Kiwi. Przetestowane zostało wsparcie, na wykresie H4 pojawił się sygnał kupna i ustawiam zlecenie buy limit z dość dobrymi parametrami 35 pips SL 150 pips TP.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

NZDUSDH4 2 10 2016

USD/CHF:

Mocno przebity został obszar wsparcia na parze Dolar do Franka szwajcarskiego. Podobnie jak na GBP/CHF czekać będę na korektę wzrostową i wtedy jeśli pojawi się sygnał sprzedaży na wykresie H4 lub D1 otwierać będę shorty.

USDCHFDaily 2 10 2016Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here