Naga MarketsTrwa dość dobra passa systemu. Wczoraj zostało otwarte nowe zlecenie oraz jedno w 50% zamknięte. O tym za chwilę.

Chciałem poinformować Państwa, że przez kilka najbliższych dni przeglądy Price Action raczej (bo może uda mi się na laptopie coś napisać), nie będą się ukazywać. Jestem w Warszawie na Live Tradingu, także jak najbardziej będzie to nieobecność związana z rynkami 😉

Zapraszam również na seminarium Price Action 3, które odbędzie się 3 października w Warszawie. Więcej szczegółów w artykule: Marcin Wenus poprowadzi bezpłatne seminarium Price Action w Warszawie – 3 października

AUD/USD:

Pozostała część Aussie została zamknięta w 50% (to sygnał opisany w tym artykule: LINK) wczoraj. Wcześniej została zabezpieczona a pozostała część przyniosła około 3% zysku.

Nastąpił kolejny test oporu i widać kilka świec z długimi górnymi knotami. To świadczy o dużej podaży w tych okolicach, dlatego też zaznaczoną na zielono świecę Pin Bar   (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) wykrzystam do otwarcia pozycji. Oczywiście będzie to sell limit na 50% jej zniesienia z SL kilka pips powyżej.

AUDUSDH4 11 września 2015

EUR/CAD:

[pullquote]Zobacz pełny opis strategii Price Action Marcina Wenusa[/pullquote]We wczorajszym przeglądzie PA pisałem o sygnale kupna na Euro do Dolara kanadyjskiego. Pozycja otworzyła się i cena spadła dosłownie 2-3 pipsy niżej i szybko wystrzeliła w górę. Obecnie przynosi 170 pipsów zysku, ale do jej zabezpieczenia brakuje cały czas nieco ponad 100 (stop loss wyniósł ponad 100pips, stąd tak duże odległości). Teraz pozostaje już czekać i resztę za mnie zrobi EA.

EURCADDaily 11 września 2015

GBP/CAD:

Pozycja na Funcie do Dolara kanadyjskiego została zabezpieczona wczoraj w 50%. O jej otwarciu pisałem w przeglądzie z wtorku: LINK  Teraz pozostaje już tylko czekać czy para wzrośnie do TP, które jest 500 pipsów wyżej.

GBPCADH4 11 września 2015

GBP/USD:

Na Kablu pojawił się sygnał kupna w postaci dużej formacji OutsideBar w pobliżu wsparcia. Niestety cena nie spadła do 50% zniesienia świecy sygnalnej, a wzrost przekroczył 2,5 x SL dlatego też pozostaje skasować tą pozycję i czekać na ewentualne kolejne sygnały do zagrania long, zgodnego z panującym na parze momentum.

GBPUSDH4 11 września 2015

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

3 KOMENTARZE

 1. Zależy to też o tego jak duży zapas dodajemy do SL tzn. jeżeli ktoś jest często “wycinany” o 1-2 pipsy to z czasem sam zacznie zwiększać stop loss o kilka pipsów, grafika tego nie uwzględnia i stąd może być trochę myląca.

 2. Zanim Marcin odpowie może ja pospieszę z odpowiedzią – zależy od platformy i zależy od brokera. Na każdej z nich rysować mogą się trochę inne świeczki i między innymi dlatego Pańska transakcja mogłą zostać wycięta na SL, a transakcja Marcina Wenusa dalej się utrzymać

 3. Witam.
  Mam jedno pytanie odnośnie GBPCAD.
  Pisze Pan że czeka na TP w wysokości 500 pipsów po udanym otwarciu z dnia 08,09.
  Jako początkujący trader na Forex wspieram się radami/rekomendacjami na forum typu Comparic.
  Do rzeczy. Dlaczego moje zlecenie otwarte na 50% świecy zostało zamknięte na SL poniżej tej świecy, a Pan utrzymuje że transakcja nadal trwa?
  Czy można te dwie rozbieżności w jakiś sposób wyjaśnić.?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here