Naga MarketsDzisiaj nieco więcej par, ale naprawdę widać bardzo ciekawe ruchy na rynku i w najbliższym czasie powinno otworzyć się kilka pozycji:

AUD/USD:

Na Aussie nastąpiło przebicie wsparcia i cena zamknęła się poniżej niego. To pozwala szukać okazji do wejścia na wykresie 4-godzinnym. Obecna świeca może być Outside Barem i jeśli zamknie się mniej więcej tak jak kształtuje się teraz, to wchodzić będę w shorty ustawiając zlecenie sell limit na 50% jej zniesienia. Wsparcie znajduje się około 200 pipsów niżej, także może to być naprawdę dobra pozycja bo SL na razie wychodzi mniej niż 20 pipsów. Zdecydowanie do obserwacji na dzisiaj!

EUR/AUD:

Kolejna para z Dolarem australijskim wybiła ważny poziom. Tutaj potrzeba większej korekty do wcześniejszego oporu (teraz wsparcia) i wtedy po jakimś sygnale kupna Price Action  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) z wykresu H4 można będzie wchodzić w longi.

EUR/JPY:

Para Euro do Jena dochodzi do ważnego oporu. Jako, że zamknięta jest w konsolidacji można będzie szukać okazji do zagrania wewnątrz niej, czyli short. Jeśli jednak cena wybije wtedy jedynie longi będą prawidłowymi pozycjami.

GBP/AUD:

Silne wybicie również na Funcie do Dolara australijskiego. Można śmiało wchodzić w longi z wykresu 4-godzinnego. Świeca, która tworzy się obecnie może być świecą pin bar i na 50% jej zniesienia ustawiać będę zlecenie buy limit. Oczywiście wchodzić można dopiero po zamknięciu świecy. Take Profit jest daleko bo najbardziej ostrożny lokalny opór jest niemal 300 pipsów wyżej, a kluczowy ponad 400.

GBP/CAD:

Z kolei para Funt do Dolara kanadyjskiego nie zdołała przebić oporu i odbija od niego. Można będzie zagrywać shorty pod warunkiem dobrego sygnału short z wykresu dziennego oraz Stop Lossa mniejszego przynajmniej te 3-4 razy od Take Profit na najbliższym wsparciu (obecnie jakieś 200 pips od ceny).

NZD/JPY:

Para dotarła do bardzo ważnego poziomu wsparcia i jak na razie poziom ten działa. Widzę tutaj trzy możliwości zagrań:

  1. Odbicie od wsparcia i sygnał buy z D1 z celem na najbliższym oporze.
  2. Odbicie i dotarcie do oporu, wtedy można szukać sygnałów sprzedaży z H4.
  3. Przebicie wsparcia, re-test od dołu tego poziomu i szukanie shortów z H4.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

USD/CAD:

Niezwykle silne wybicie na Dolarze amerykańskim do Dolara kanadyjskiego. Tutaj też czekać będę na korektę spadkową i zdecydowanie będę chciał włączyć się w ten dynamiczny trend wzrostowy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – co powie Mario Draghi? Giełdy w oczekiwaniu
Następny artykułBOŚ: Netia z rekomendacją “trzymaj”, Azoty z “kupuj”
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here