Naga Markets



Witam w nowej polskiej rzeczywistości i zapraszam na przegląd potencjalnych setupów Price Action. Wykresy się nie zmieniły, rynki nie reagowały specjalnie na wyniki wyborów, także wśród traderów bez zmian (przynajmniej na razie). Zaczynamy:

AUD/USD:

Na parę zwrócił uwagę jeden z czytelników ukrytego forum Price Action. Lokalne wsparcie zostało przebite, później pojawił się jego test i na wykresie dziennym utworzyła się duża świeca pin bar. Obecnie testowane jest jej 50% zniesienie co widać na wykresie. Ja już wczoraj otworzyłem tutaj shorta ponieważ wygląda to dość solidnie i jest zgodne z silnym trendem spadkowy, jaki bez wątpienia panuje na tej parze. Stop loss to nieco ponad 50 pipsów, a Take Profit około 150. Nie jest to może jakiś znakomity zwrot, ale w ostatnim czasie właśnie takie pozycje kończą się najczęściej zyskami.

AUDUSDDaily 27 października 2015

EUR/AUD:

O parze pisałem w weekendowym przeglądzie Price Action. Widać na wykresie bardzo silny impuls spadkowy, na H4 jest to aż 10 czarnych świec pod rząd, które sprowadziły cenę poniżej kluczowego wsparcia. Teraz poziom ten powinien zamienić się w opór i obecny jego test może posłużyć do otwarcia pozycji krótkich. Pozostaje obserwacja i szukanie sygnałów sprzedaży z Price Action  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar).

EURAUDH4 27 października 2015

EUR/CAD:

Bardzo podobna sytuacja jest na Euro do Dolara kanadyjskiego. Tutaj też warto obserwować zachowanie ceny podczas testu wcześniejszego wsparcia (teraz oporu) i otwierać shorty. Euro jest wyraźnie pod presją dlatego jego sprzedawanie wydaje się być dobrym pomysłem.

EURCADDaily 27 października 2015

GBP/CHF:

Para wyraźnie wzrosła podczas ostatniego tygodnia i dotarła do bardzo silnego oporu. Widać jak na wykresie dziennym poziom ten testowany był aż 7 razy w dość krótkim czasie. Biorąc pod uwagę jednak ostatni impuls wzrostowy może być on wreszcie pokonany. Nie wróżąc jednak przyszłości, pozostaje rozważyć możliwe scenariusze.

Pierwszy to właśnie przebicie oporu, jego re-test od góry i wtedy wchodzenie w longi zgodne z trendem. [pullquote]Zobacz pełny opis strategii Price Action Marcina Wenusa[/pullquote]

Drugi to odbicie od oporu i czekanie na korektę spadkową, w trakcie której szukać będę okazji do zagrania long.

GBPCHFDaily 27 października 2015

NZD/USD:

Na Kiwi cały czas czekam na ponowny test wsparcia. Jeśli cena jeszcze spadnie, szukać będę sygnałów kupna na wykresie 4-godzinnym, ponieważ longi zgodne będą z panującym na parze od września trendem wzrostowym.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

NZDUSDDaily 27 października 2015

USD/CHF:

Para zamknięta jest w szerokiej konsolidacji i cena zbliża się właśnie do jej górnego ograniczenia. Prawdopodobnym scenariuszem jest test tego poziomu i spadek w kierunku wsparcia. Żeby otworzyć pozycję, potrzebny jest wyraźny sygnał sprzedaży z wykresu dziennego.

USDCHFDaily 27 października 2015

USD/JPY:

Bardzo dziwny jest wygląd wykresu Dolara do Jena. Po długim ruchu bocznym pojawiło się kilka bardziej zdecydowanych ruchów, jednak cena znajduje się dalej w trendzie horyzontalnym. Dopiero po wybiciu szukać będzie można otwarcia pozycji długiej lub krótkiej, w zależności od kierunku wybicia.

USDJPYDaily 27 października 2015



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

4 KOMENTARZE

  1. Przyglądałem się też tej parze. W sumie wszystko wygląda dobrze, martwi mnie tylko dość bliski opór. Jednak jeśli na H4 pojawi się sygnał z dobrym R:R można to rozważyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here