Naga MarketsWitam po przerwie w cyklu przedstawiającym potencjalne setupy Price Action. Święta to nienajlepszy czas na trading, a zdecydowanie lepszy na urlop. Przeglądając wykresy widzę praktycznie jedną dobrą okazję inwestycyjną przez ostatnie półtora tygodnia. Natomiast rynki znowu zaczynają ożywać i do czerwca (może dłużej) powinien potrwać okres większej zmienności oraz zdecydowanych ruchów.

Wczoraj indeksy w USA przebiły poprzednie maksima i są najwyżej w tym roku. Ciągle ciężko prorokować czy to koniec korekty na indeksach i poprawione zostaną maxima z połowy zeszłego roku, czy to nadal jedynie dynamiczne odrabianie części spadków. Będzie to na pewno widać na wykresach, a na razie pozostaje przenieść się do świata walut:

AUD/NZD:

Para jest w trendzie wzrostowym, jednak ostatnie dni przyniosły korektę, która sprowadziła cenę do okolic wcześniejszego oporu (teraz wsparcia). Jeśli pojawiłby się dobry sygnał kupna z Price Action  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) to warto będzie otwierać pozycję zgodną z trendem.

AUDNZDDaily 30 marca 2016

GBP/USD:

Tutaj pojawił się wspomniany jedyny dobry sygnał w trakcie ostatniego tygodnia. Kabel po silnej korekcie wzrostowej spadł do wsparcia, pojawiła się świeca pin bar i można było otwierać pozycję długą.

GBPUSDDaily 30 marca 2016

NZD/USD:

Kiwi dotarło do oporu. Trend jest wzrostowy dlatego trzeba dwa razy zastanowić się przed ewentualnym otwieraniem pozycji krótkich. Te mogłyby wejść do gry jedynie po bardzo wyraźnym sygnale sprzedaży z wykresu dziennego.

Dużo lepszym scenariuszem byłoby przebicie oporu, re-test od góry i wejście w longi.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

NZDUSDDaily 30 marca 2016

USD/CHF:

Para testuje bardzo silne wsparcie i jeśli pojawi się sygnał kupna z PA na wykresie dziennym można rozważać longi. Tak jak w przypadku poprzedniej pary, przebicie się w dół będzie okazją do zagrania shortów zgodnych z trendem.

USDCHFDaily 30 marca 2016

Na zakończenie mam niespodziankę. W maju w Katowicach odbędzie się bezpłatne seminarium z Price Action, które będę miał zaszczyt dla Państwa poprowadzić. Po dość długiej przerwie znowu będzie można spotkać się na żywo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDaytrading: nowa pozycja na USD/CAD
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: PKN Orlen, Forte
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

3 KOMENTARZE

  1. Dzięki, fajna analiza!

    Mam pytanie zawsze najpierw patrzysz na wykres dzienny i trend tam występujący sugeruje Ci brać longi/shorty na niższych TimeFrame’ach ?

    P.S. Daj proszę znać (na maila) kiedy będziesz w Katowicach dokładnie prowadził to seminarium PA.
    Pozdrawiam
    Piotrek W. (Seno)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here