Naga MarketsWitam po przerwie w cyklu przedstawiającym potencjalne setupy Price Action. Święta to nienajlepszy czas na trading, a zdecydowanie lepszy na urlop. Przeglądając wykresy widzę praktycznie jedną dobrą okazję inwestycyjną przez ostatnie półtora tygodnia. Natomiast rynki znowu zaczynają ożywać i do czerwca (może dłużej) powinien potrwać okres większej zmienności oraz zdecydowanych ruchów.

Wczoraj indeksy w USA przebiły poprzednie maksima i są najwyżej w tym roku. Ciągle ciężko prorokować czy to koniec korekty na indeksach i poprawione zostaną maxima z połowy zeszłego roku, czy to nadal jedynie dynamiczne odrabianie części spadków. Będzie to na pewno widać na wykresach, a na razie pozostaje przenieść się do świata walut:

AUD/NZD:

Para jest w trendzie wzrostowym, jednak ostatnie dni przyniosły korektę, która sprowadziła cenę do okolic wcześniejszego oporu (teraz wsparcia). Jeśli pojawiłby się dobry sygnał kupna z Price Action  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) to warto będzie otwierać pozycję zgodną z trendem.

AUDNZDDaily 30 marca 2016

GBP/USD:

Tutaj pojawił się wspomniany jedyny dobry sygnał w trakcie ostatniego tygodnia. Kabel po silnej korekcie wzrostowej spadł do wsparcia, pojawiła się świeca pin bar i można było otwierać pozycję długą.

GBPUSDDaily 30 marca 2016

NZD/USD:

Kiwi dotarło do oporu. Trend jest wzrostowy dlatego trzeba dwa razy zastanowić się przed ewentualnym otwieraniem pozycji krótkich. Te mogłyby wejść do gry jedynie po bardzo wyraźnym sygnale sprzedaży z wykresu dziennego.

Dużo lepszym scenariuszem byłoby przebicie oporu, re-test od góry i wejście w longi.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

NZDUSDDaily 30 marca 2016

USD/CHF:

Para testuje bardzo silne wsparcie i jeśli pojawi się sygnał kupna z PA na wykresie dziennym można rozważać longi. Tak jak w przypadku poprzedniej pary, przebicie się w dół będzie okazją do zagrania shortów zgodnych z trendem.

USDCHFDaily 30 marca 2016

Na zakończenie mam niespodziankę. W maju w Katowicach odbędzie się bezpłatne seminarium z Price Action, które będę miał zaszczyt dla Państwa poprowadzić. Po dość długiej przerwie znowu będzie można spotkać się na żywo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułDaytrading: nowa pozycja na USD/CAD
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: PKN Orlen, Forte
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

3 KOMENTARZE

  1. Dzięki, fajna analiza!

    Mam pytanie zawsze najpierw patrzysz na wykres dzienny i trend tam występujący sugeruje Ci brać longi/shorty na niższych TimeFrame’ach ?

    P.S. Daj proszę znać (na maila) kiedy będziesz w Katowicach dokładnie prowadził to seminarium PA.
    Pozdrawiam
    Piotrek W. (Seno)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here