Naga MarketsZapraszam na przegląd Setupów Price Action po dość długiej przerwie. Zbliża się koniec wakacji dlatego śmiało można wrócić do tradingu oraz bardzo ważne wydarzenie dla wielbicieli Price Action w Polsce. Otóż zdradzę, że 21 października odbędzie się Price Action Day i gościć na nim będą najbardziej znane osoby tradujące PA i prezentujące swoje strategie w Polsce. Więc o evencie już w wkrótce, a ja w związku z tym w zeszłym tygodniu wróciłem do tradingu!


Otwarte pozycje przynoszą coraz większe zyski, mam nadzieję, że uda się znaleźć kolejne setupy:

Te artykuły również Cię zainteresują
AUD/NZD:

Para wybiła górą negując sygnał sprzedaży w postaci pin baru  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar), czyli moje przeczucia co do zachowania ceny się sprawdziły. Jednak przy dużym potencjale zysku do ryzyka warto próbować zagrania, bo duże zyski często przynoszą właśnie sygnały, co do których nie mamy dużego przekonania.

GBP/USD:

Na Kablu nastąpiło wybicie z Inside Baru, ale nie jest ono przekonywujące, co więcej zatrzymało się na wsparciu. Dlatego też nie otwieram pozycji i czekam co dalej stanie się z ceną.

NZD/JPY:

Para testuje silne wsparcie. Warto przyglądać się zachowaniu ceny bo może pojawić się zarówno sygnał do zagrania longa zgodnego z długoterminowym trendem, jak i shorta zgodnego z trendem z ostatnich tygodni.

Do shorta potrzeba, żeby świeca dzienna zamknęła się pod wsparciem i najlepiej poniżej dolnego knota świecy z 11 sierpnia. Wtedy można przestawić wykres na 4-godzinny i szukać re-testu od dołu wcześniejszego wsparcia, które powinno zamienić się w opór.

Do longa wystarczy sygnał kupna na wykresie dziennym powyżej wsparcia.

USD/JPY:

Nastąpiło wreszcie oczekiwane wybicie z setupu Inside Bar, jednak Stop Loss potrzebny do zagrania tej pozycji jest zbyt duży i nie będę w nią wchodził.

Już wkrótce więcej informacji o Price Action Day. Zdradzić mogę, że będzie to 21 października Warszawa. Proszę sobie szykować wolne i śledzić informacje, bo liczba miejsc będzie ograniczona, a event oczywiście darmowy! 😉Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

 1. Witam Panie Michale

  Jeśli chodzi o skuteczność to jest ona poniżej 50%

  Nie wiem jak w komentarzu wkleić screen, postaram się wrzucić jutro w analizie.

  Ale pozycje to Long EURAUD + 127 pips
  Long EUR/JPY +100 pips
  Short GBP/CAD + 189 pips

 2. Panie Marcinie,
  po pierwsze cieszę się, że wrócił Pan do dalszego publikowania wpisów.
  Chciałem zapytać jaką ma Pan skuteczność?
  I czy mógłby Pan wrzucić nawet w komentarzu jakie ma Pan obecnie otwarte pozycje? Jeśli jest możliwość chciałbym zobaczyć screen z terminala (chodzi mi tylko i wyłącznie o pipsy, kwoty mnie nie interesują).
  Z góry bardzo dziękuję,
  pozdrawiam serdecznie i sukcesów życzę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here