Naga MarketsZapraszam na przegląd potencjalnych setupów transakcyjnych techniką Price Action. Przypominam, że analizy robione są na koncie w XM i jeśli chcecie mieć Państwo taki sam wygląd świec i 5 świec w tygodniu zachęcamdo otwarcia choćby konta demo w XM i będziecie mieć Państwo dokładnie to samo co ja  LINK  Zaczynamy:

AUD/NZD:

Para spadła poniżej kluczowego wsparcia, przetestowała je od dołu i teraz można szukać okazji do zagrania pozycji krótkie. Na wykresie 4-godzinnym utworzył się setup Inside Bar i widzę 2 możliwości rozegrania go:

  1. Świeca wybije górą, wróci do zasięgu świecy matki i można będzie wchodzić w shorty po cenie rynkowej z zabezpieczeniem powyżej tej świecy.
  2. Wybicie dołem i zamknięcie poniżej świecy matki. Wtedy można otwierać shorty po cenie rynkowej ze SL powyżej sygnalnej świecy.

AUDNZDH4 9 14 2016

GBP/AUD:

Para przetestowała okolice oporu, nie dając jednak sygnału sprzedaży. Pozostaje obserwować zachowanie ceny i jeśli pojawi się sygnał na sell z PA  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) warto rozważyć zagranie shortów. Jeśli jednak cena wybije nad opór i zamknie się powyżej, wtedy szukać będę longów.

GBPAUDDaily 9 14 2016

NZD/USD:

Wczoraj w komentarzach Pan Emil miał sporo pytań i ciekawych uwag do NZD/USD – od razu poniżej moje odpowiedzi:

1. Ostatni tydzień to pin bar na oporze (biały korpus i długi górny cień, który wybił ponad poziom oporu)

W sumie można to tak interpretować.

2. Od ponad roku para znajduje się w trendzie wzrostowym, jednakże patrząc szerzej fala wzrostowa dotarła do 50 % zniesienia fali spadkowej z okresu lipiec 2014 – wrzesień 2015, stąd należałoby odczytywać ją jako korektę i obecny poziom ceny jako możliwy punkt zwrotny i powrót do spadków.

To też trafne spostrzeżenie, ale gramy jednak PA, więc to nas nie do końca interesuje.

3. Ostatnie tygodnie nie spowodowały utworzenia nowych szczytów. ( Trend wzrostowy traci siłę)

Spowodowały przecież.

Podsumowując:
W mojej ocenie powyższy układ czynników jest za układem pro spadkowym i możliwościami zagrywania pozycji krótkich.

Patrząc na samo Price Action mamy wybicie i zamknięcie powyżej oporu i dlatego szukam longów. Oczywiście tak naprawdę dzisiejsza świeca może spaść poniżej oporu i w ogóle dyskusja nie będzie miała sensu.

Rzeczywiście dzisiaj cena zamknęła się poniżej wsparcia i rozważania nie mają już sensu. Jednak moją radą jest niekombinowanie za bardzo. Jeśli gramy PA i interesują nas sygnały z tego systemu + wsparcia i oporu skupmy się na nich.

NZDUSDDaily 9 14 2016

USD/CAD:

Do ciekawego miejsca doszło Loonie. Bardzo silny opór, którego test może skutkować odbiciem i spadkami. Warto obserwować.

USDCADDaily 9 14 2016tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: Grajewo, CCC, ING Bank
Następny artykułPoranny przegląd rynkowy – osłabienie jena
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here