Naga MarketsPo kilkudniowej przerwie zapraszam na przegląd potencjalnych setupów Price Action. W ostatnim moim przeglądzie dokładnie tydzień temu pisałem o możliwym shorcie na Funcie do Dolara australijskiego: LINK. Rzeczywiście okazja do otwarcia pozycji się pojawiła i wczoraj został zaliczony Take Profit. Opiszę oczywiście tą transakcję w dalszej części artykułu. Więcej o Price Action oraz bieżące przeglądy rynków w naszych webinary: XM oraz RoboForex. Zaczynamy:

AUD/NZD:

Te artykuły również Cię zainteresują
Para spadła poniżej wsparcia, które teraz powinno stanowić opór. Jeszcze lepszym sygnałem będzie domknięcie luki, którą wyraźnie widać na wykresie. Jeśli w tych okolicach pojawi się sygnał sprzedaży można będzie wchodzić w shorty.

AUDNZDDaily 6 14 2016

EUR/AUD:

Ciekawa sytuacja na parze Euro do Dolara australijskiego. Trwa konsolidacja w okolicach wsparcia, a wczorajsza świeca jest wyraźną świecą pin bar  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar), czyli prawidłowym sygnałem kupna. Obecnie trwa korekta spadkowa pozwalająca wejść w longa z mniejszym Stop Lossem. Celem takiej transakcji będzie lokalny opór (około 60 pipsów poniżej tego zaznaczonego na wykresie). Parametry to SL 65 pips, TP 300 pips.

EURAUDDaily 6 14 2016

GBP/AUD:

To wspomniany short na parze Funto do Dolara australijskiego. Po dużej świecy spadkowej nastąpiła chwilowa konsolidacja i można było wchodzić w shorty z wykresu 4-godzinnego. Take Profit był ponad 5 razy większy od Stop Lossa dlatego zysk z transakcji wyniósł ponad 10% konta.

GBPAUDDaily 6 14 2016

GBP/CAD:

Sygnał kupna na Funcie do Dolara kanadyjskiego. Wygląda całkiem nieźle, ale do referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE coraz bliżej, dlatego nie będę otwierał już żadnych pozycji na Funcie. Ryzyko jest za duże, a w przyszłym tygodniu warto uważać w ogóle na pary z Euro, PLN czy innymi walutami z Europy.

GBPCADDaily 6 14 2016

USD/JPY:

Para zbliża się do kluczowego poziomu wsparcia. To co stanie się w jego okolicy powinno określić trend na parze na najbliższy czas. Jeśli pojawi się sygnał kupna z D1 można będzie rozważać longi. Jeśli jednak wsparcie zostanie przebite wtedy warto będzie szukać jedynie shortów.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

USDJPYDaily 6 14 2016Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here