Naga MarketsWitam po przerwie w przeglądzie setupów Price Action. Na początku dobra wiadomość – już 28 maja w Katowicach odbędzie się kolejne z cyklu darmowych seminariów Price Action, które będę miał zaszczyt dla Państwa poprowadzić. Niestety jest niewiele miejsc, dlatego proszę o sprawne zapisywanie się: https://www.xm.com/pl/forex-seminars/katowice . W trakcie spotkania, będzie sporo czasu żeby ze mną porozmawiać na stricte tradingowe tematy, przedstawię oczywiście założenia swojej strategii, a także zagrania z tego roku. Serdecznie zapraszam do centrum Katowic i bardzo się cieszę, że po raz pierwszy uda się zorganizować spotkanie na Śląsku. Do zobaczenia!

Teraz czas przejść już do samych wykresów. Przez zeszły tydzień nie analizowałem wykresów i nie zagrywałem – niestety coraz więcej obowiązków poza tradingowych przykuwa moją uwagę. Natomiast mam nadzieję, że Państwu udało się odnieść jakieś sukcesy i były okazje tradingowe. Zaczynamy:

AUD/NZD:

Para konsoliduje w okolicach wsparcia. Czekałem na sygnał wybicia z formacji Inside Bar, ale świeca, która wyszła ponad świecę matkę okazała się być fałszywym wybiciem. A to był jedyny scenariusz, którego zagrania nie rozważałem, ponieważ bezpośrednio nad wsparciem nie powinno grać się pozycji krótkich. Pozostaje czekać na kolejne sygnały:

AUDNZDDaily 4 11 2016

EUR/JPY:

Silne spadki na Euro do Jena sprowadziły parę do okolic wsparcia. Jeśli pojawi się wyraźny sygnał kupna z wykresu dziennego rozważę zagranie longów. Dużo lepszym scenariuszem byłoby przebicie wspomnianego poziomu i wtedy szukanie shortów zgodnych z trendem, po korekcie wzrostowej.

EURJPYDaily 4 11 2016

GBP/JPY:

Taki scenariusz już się realizuje na Funcie do Jena. Para pogłębiła spadki, do kolejnego silnego wsparcia brakuje jeszcze około 400 pipsów i to może być ciekawe zagranie. Potrzeba jedynie korekty wzrostowej, która przetestuje od dołu okolice wcześniejszego wsparcia (teraz oporu) i sygnał sprzedaży z Price Action na wykresie 4-godzinnym lub dziennym.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

GBPJPYDaily 4 11 2016

GBP/USD:

Na Kablu pojawił się dość dobry sygnał kupna. Bardzo wyraźna świeca pin bar w zeszły wtorek powinna skutkować otwarciem pozycji długich. Stop loss na takiej pozycji to około 100 pipsów (lub mniej jeśli ktoś czekał na korektę spadkową), a Take Profit to ponad 300, także zagranie wydaje się być dość dobre. Teraz pozostaje czekać na dalszy rozwój tych longów.

GBPUSDDaily 4 11 2016Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Nie jest zrealizowana formacja. Oczywiście może się zrealizować i będą spadki, ale na razie z PA jest sygnał kupna na wsparciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here