Naga MarketsZapraszam na przegląd potencjalnych setupów transakcyjnych techniką Price Action. Przypominam, że analizy robione są na koncie w XM i jeśli chcecie mieć Państwo taki sam wygląd świec i 5 świec w tygodniu zachęcamdo otwarcia choćby konta demo w XM i będziecie mieć Państwo dokładnie to samo co ja  LINK  Zaczynamy:

AUD/NZD:

Na wykresie Dolarów australijskiego do nowozelandzkiego utworzył się setup Inside Bar (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar). Długa biała świeca testująca opór to świeca matka, a kolejna to świeca całkowicie zawierająca się w niej wystarczy żeby mówić o Inside Barze. Jak widać kolejna świeca wybiła dołem, więc mamy dwa możliwe scenariusze, w tym niestety tylko jeden, który pozwoli otworzyć pozycję:

  1. Świeca zamknie się tak jak teraz, czyli w zakresie świecy matki. Jest to sygnał do kupowania, ale jako że znajdujemy się pod oporem pozycji nie będzie.
  2. Świeca zamknie się poniżej widocznego na wykresie prostokąta, wtedy jest to sygnał sprzedaży i wolno będzie otworzyć shorta po cenie rynkowej, ze Stop Lossem powyżej świecy sygnalnej.

audnzddaily-10-18-2016

EUR/AUD:

Para jest w trendzie spadkowym i jeśli obecnie budująca się świeca zamknie się poniżej wsparcia wtedy szukać będę shortów z wykresu 4-godzinnego po teście wsparcia od dołu. Jeśli jednak nastąpi odbicie to może pojawić się sygnał kupna na wykresie dziennym i wtedy można będzie otwierać shorty.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

eurauddaily-10-18-2016

USD/JPY:

Podobnie jak na pierwszej omawianej parze, również na Dolarze do Jena utworzył się setup Inside Bar. Tutaj rozgrywać będzie można go na trzy sposoby:

1. Wybicie dołem i zamknięcie się poniżej świecy matki (jej zasięg jest zaznaczony na zielono, na wykresie). Wtedy można ustawiać zlecenie sell limit na 50% zniesienia świecy sygnalnej, stop loss powyżej  lub otwarcie po cenie rynkowej, według nowych zasad.

2. Wybicie górą i zamknięcie się powyżej świecy matki. Będzie to sygnał long i ustawię zlecenie buy limit na 50% zniesienia świecy sygnalnej, a SL poniżej lub według nowych zasad po prostu otworzę pozycję po cenie rynkowej.

3. Wybicie górą, powrót do zakresu świecy matki i otwarcie pozycji krótkiej po cenie rynkowej, ze stop lossem powyżej świecy sygnalnej.

usdjpydaily-10-18-2016tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJesienny kurs inwestowania – 5 szkoleń od TMS
Następny artykułOpcja na dziś – PUT na USDCHF – 18 października 2016
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here