Naga MarketsDzisiaj znowu nieco więcej analiz ponieważ na rynkach wreszcie dużo się dzieje. Wczoraj ustawiałem kilka zleceń, 2 nowe zostały otwarte, a 1 skasowane. O tym już dokładnie w przeglądzie:

AUD/NZD:

Pozycja otwarta wieczorem, o której pisałem na ukrytym forum Price Action. Po ataku na opór utworzył się setup Inside Bar i oczekiwałem sygnału sprzedaży. Pojawił się jednak sygnał kupna w postaci wybicia z Inside Bar (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) i pozostało otworzyć pozycję długą na 50% zniesienia świecy wybijającej. Wyniósł on nieco powyżej 30 pipsów, z kolei target to ostatnie maxima, czyli 300 pipsów. Bardzo ciekawa pozycja jeśli chodzi o potencjał.

Price Action AUD/NZD

EUR/AUD:

O parze pisałem wczoraj. Na wykresie dziennym pojawił się sygnał sprzedaży, ustawiłem zlecenie na 50% jego zniesienia, jednak cena zatrzymała się kilka pipsów poniżej i spadła. Cały czas jednak nie oddaliła się na tyle, że 50% zlecenia zamknęłoby się, dlatego pozostaje ono aktywne. Można również szukać sygnałów na wykresie 4-godzinnym, o czym również pisałem.

Price Action EUR/AUD

EUR/CAD:

O sygnale napisał Pan Mateusz w komentarzach  do wczorajszego przeglądu. Świeca dzienna to Doji, ale biorąc pod uwagę to, że jest na wsparciu i ma długi dolny cień, możemy uznać ją za pin bar. Dlatego też ustawię zlecenie buy limit na 50% jej zniesienia.

Price Action EUR/CAD

EUR/JPY:

Po 3 sesjach wreszcie nastąpiło wybicie z dużego Inside Baru na EUR/JPY. Nastąpiło ono dołem, znowu nie tak jak się spodziewałem. Badając pozycję skryptem decyzyjnym pokazał on 3 punkty siły na 3, ponieważ trend na D1 zamienił się w spadkowy, a na W1 jest boczny.

Mimo, że nie czuję się komfortowo z tą transakcją, pozostaje ustawić zlecenie limit na 50% zniesienia świecy wybijającej i celować w ostatnie minima.

Price Action EUR/JPY

GBP/USD:

Na Kablu otwarty wczoraj short. Przetestowane zostało 50% zniesienia świecy pin bar ze środy i pozycja przynosi obecnie mały zysk.

Price Action GBP/USD

NZD/JPY:

Na parze Dolar nowozelandzki do Jena aktywne jest zlecenie sell limit na 50% zniesienia świecy pin bar, co widać na wykresie. Spadek nie jest jeszcze na tyle duży, żeby kasować pozycję choć jest dość blisko/

Price Action NZD/JPY

NZD/USD:

Kiwi z kolei spadło już na tyle, że nie warto trzymać dalej zlecenia sell limit. Zostało ono skasowane i pozostaje czekać na to co dalej stanie się na parze.

Price Action NZD/USD

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINKtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNZD/USD – szansa na wzrosty
Następny artykułMabion [MAB], Budimex [BDX] – Gorące spółki dnia
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

1 KOMENTARZ

  1. EUR/CAD: no i odjechało beze mnie…. :[ ahh zabrakło parę pipsów przez spread

    Marcin tu pytanie do Ciebie – stawiasz równo 50% czy obniżasz parę % na takie właśnie przypadki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here