Naga MarketsDzisiaj w Polsce wolny dzień od pracy, ale rynki wolnego sobie nie robią, dlatego na Comparic oczywiście będą pojawiać się analizy i artykuły. Zapraszam na przegląd potencjalnych setupów transakcyjnych techniką Price Action. Nie widać zbyt dużo okazji transakcyjnych, ale warto przypomnieć o aktywnych zleceniach i tych czekających na realizację, a już wstawionych do arkusza.

Cykl PA wspiera od początku broker XM i u niego traduje tym systemem. Zachęcam do wypróbowania konta demo żeby mieć dokładnie takie wykresy jak ja: LINK.

AUD/NZD:

W czwartek na wykresie pojawiła się duża popytowa świeca Pin Bar (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar), która odrzuciła wsparcie. Jest to bardzo mocny sygnał kupna, ale otwarcie pozycji ze Stop Lossem 150 pipsów jest jednak dyskusyjne. Dlatego też ustawiłem zlecenie buy limit na 50% zniesienia tej świecy i było ono bliskie aktywacji. Cały czas pozostaje ono aktywne.

AUDNZDDaily 8 15 2016

AUD/USD:

Otwarty short jest na Aussie. Widać wyraźnie dwie podażowe świece z długimi górnymi knotami odrzucające opór. Obecnie trwa korekta wzrostowa i być może dojdzie ona do miejsca otwarcia pozycji, dając okazję do wejścia traderom, którzy nie zdążyli jej otworzyć.

AUDUSDDaily 8 15 2016

NZD/JPY:

Na Dolarze nowozelandzkim do Jena otwarta jest po sygnale wybicia z setupu Inside Bar, który opisałem w analizie: Przegląd setupów Price Action EURAUD, GBPAUD, NZDJPY 9 sierpnia 2016. Obecnie cena spadła dużo poniżej poziom wejścia, dając okazję do otwierania pozycji z niewielkim Stop Lossem 50 pipsów. Celem transakcji jest ostatni wyraźny szczyt z D1, czyli 76,70 co daje potencjał w wysokości 400 pipsów.

NZDJPYDaily 8 15 2016

NZD/USD:

Na Kiwi bardzo podobna sytuacja jak na AUD/NZD. Duża podażowa świeca odbijająca od oporu i zbyt duży Stop Loss żeby rozegrać tą transakcję po cenie rynkowej. Dlatego też aktywne jest zlecenie sell limit na 50% zniesienia sygnalnej świecy.

NZDUSDDaily 8 15 2016tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUD/USD – cena na ważnym wsparciu
Następny artykułPoranny przegląd rynkowy – japońskie PKB zaskakuje
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

2 KOMENTARZE

  1. Pozycja na NZDJPY byla otwierana z reki i mnie juz wyleciala na BE (przestawilem na BE przy 1,5% R). A Pan jakie ma zasady przestawia na BE i trailingu ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here