Naga MarketsWitam po krótkiej przerwie. Od zeszłego tygodnia nie otwierałem żadnych pozycji, zgodnie z zasadą, że trzeba dać sobie troszkę wolnego, jak również nie starać się być na rynku ciągle i za wszelką cenę. Z otwartych pozycji AUD/USD zamknęło się na stop loss, EUR/CAD zostało w 50% zabezpieczone, a GBP/CAD zostało zamknięte w 50%. Jednym słowem nie zmieniło się praktycznie nic jeśli chodzi o sumaryczny wynik.

Dzisiaj bardzo ważna decyzja, na którą czeka cały rynek – czyli wysokość stop procentowych w USA. Odradzałbym granie na parach z Dolarem – przynajmniej bezpośrednio przed tym wydarzeniem. Spekulując jednak co może się wydarzyć, wydaje się że stawianie na Dolara może przynieść najlepsze rezultaty. Jeśli stopy pozostaną bez zmian – reakcja nie powinna być specjalnie duża, ryzyka zmniejszenia stóp praktycznie nie ma, a ich podniesienie skutkować będzie skokowym umocnieniem się Dolara.

Jednak tutaj nie staram się spekulować, a jedynie grać sygnały, które daje rynek. Zaczynamy:

Zapraszam również na seminarium Price Action 3, które odbędzie się 3 października w Warszawie. Więcej szczegółów w artykule: Marcin Wenus poprowadzi bezpłatne seminarium Price Action w Warszawie – 3 października

AUD/NZD:

Para od czerwca zamknięta jest w szerokim przedziale konsolidacji. Obecnie zbliża się do jej górnego ograniczenia. Jeśli pojawiłby się tam sygnał sprzedaży z Price Action  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) z wykresu dziennego, warto będzie otwierać shorty.

Jeśli jednak poziom ten zostanie przebity, to może oznaczać większe wzrosty i wtedy re-test od góry będzie okazją do wchodzenia w longi.

AUDNZDDaily 17 września 2015

AUD/USD:

Para z Dolarem, ale w bardzo silnym trendzie spadkowym, obecnie przechodząca korektę wzrostową. Jeśli pojawi się sygnał sprzedaży w pobliżu oporu, warto rozważyć otwieranie shortów -z wykresu dziennego lub 4-godzinnego.

AUDUSDDaily 17 września 2015

EUR/AUD:

Również inna para z Dolarem australijskim zbliża się do ważnego poziomu wsparcia. Tutaj też warto obserwować zachowanie ceny i otwierać longi jeśli pojawi się sygnał kupna. Oczywiście trzeba pamiętać, żeby nie otwierać zbyt dużej ilości pozycji przeciw lub z jedną walutą.

EURAUDDaily 17 września 2015

GBP/AUD:

Na parze Funt do Australijczyka pojawił się sygnał kupna w postaci wyraźnej świecy pn bar. Ustawiam zlecenie buy limit na 50% zniesienia tej świecy, SL wyniesie 90 pipsów, a celem będzie opór, czyli ponad 600 pips.

GBPAUDH4 17 września 2015

GBP/JPY:

Pod ważny poziom podszedł Funt do Jena. Jeśli pojawiłby się sygnał sprzedaży z niewielkim stop lossem, można szukać wejścia w shorty, których celem będzie powrót do wsparcia.

GBPJPYH4 17 września 2015

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here