Naga MarketsZapraszam na przegląd potencjalnych setupów Price Action. We wtorek zamknęła się jedna z pozycji na Take Profit o czym nie napisałem i pokażę to dzisiaj. Poza otwarte są dwie transakcje long na NZD/JPY i short na AUD/NZD. Zaczynamy:

AUD/NZD:

O sygnale pisałem już dwa razy, a cena cały czas krąży w okolicach poziomu wejścia i spóźnialscy również mogą wejść w shorty. Celem jest kolejne wsparcie w okolicach 1.0040, czyli 230 pipsów od otwarcia przy 40 pipsowym SL co daje potencjał zysku do ryzyka ponad 5:1.

AUDNZDH4 9 16 2016

AUD/USD:

Właśnie na Aussie pozycja zakończyła się na Take Profit. We wtorek cena zanurkowała i zbliżyła się na tyle do wsparcia, że pozycja została zamknięta. Otwarta była ponad miesiąc, ponieważ wejście było 11 sierpnia. To był troszkę Roller-Coster ponieważ dwa razy blisko było Stop Lossa, a pod koniec sierpnia pozycja przynosiła już ponad 200 pipsów zysku (przy około 50 pips SL) żeby w kilka sesji znaleźć się na minusie, a później szybko spaść i zakończyć się na TP. Ciężko byłoby to wytrzymać patrząc na notowania i kombinując czy to koniec trendu, czy miałem rację czy nie. Dlatego sztywne TP i SL zdecydowanie pomaga w zarządzaniu, a właściwie w braku zarządzania, otwartą pozycją. Zysk + 10% konta.

AUDUSDDaily 9 16 2016

EUR/JPY:

Na Euro do Jena we wtorek pojawiła się świeca, którą można było uznać za sygnał kupna. Obecnie trwa korekta, która przetestowała 50% jej zniesienia jednak mam spore wątpliwości co do wchodzenia w longi. Stop Loss musiałby być około 80 pipsowy, a Take Profit dyskusyjny ponieważ co prawda opór znajduje się 200 pipsów wyżej, ale martwią dwie świece z długimi górnymi knotami zaledwie 130 pips od poziomu wejścia.

EURJPYDaily 9 16 2016

GBP/AUD:

Dobry sygnał za to pojawił się na Funcie do Dolara australijskiego. Cena odbiła od oporu tworząc wyraźnie podażową świecę. Rozważyłbym wejście na 50% jej zniesienia ze Stop Lossem 140 pipsów, a realizacja zysku byłaby 900 pipsów niżej nad kluczowym wsparciem.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

GBPAUDDaily 9 16 2016

GBP/CAD:

Wczoraj pisałem o możliwym sygnale na drugiej z par z Funtem czyli GBP/CAD Przegląd setupów Price Action AUDNZD, GBPAUD, GBPCAD, USDCAD jednak wczorajsza świeca nie jest zdecydowanie dobrym sygnałem sprzedaży. Pozostaje czekać.

GBPCADDaily 9 16 2016

USD/CAD:

Również na Loonie czekam na jakiś dobry sygnał sprzedaży, jednak tutaj również nie ma nic wyraźnego. Niewiele zabrakło do sygnału Outsidebar, czyli objęcia bessy, ale minimum wczorajszej świecy jest nieco wyższe niż tej ze środy. Obserwuję dalej.

USDCADDaily 9 16 2016Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here