Naga MarketsNa rynkach sporo się dzieje za sprawą danych z Nowej Zelandii oraz Australii. Dokładnie opisał to Marcin Nowogórski w porannym komentarzu makro: https://comparic.pl/listings/poranny-komentarz-makro-czwartek-12-czerwca/. Przejdźmy do samej techniki:

AUD/NZD:

Para, która jest w długoterminowym trendzie wzrostowym bardzo mocno spadła w nocy. Pierwszym poziomem, który może zatrzymać spadki są okolice 1.0740 – które były kilka razy barierą dla spadków. Warto szukać tam sygnałów price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) na kupno.AUD/USD:

Aussie doszedł do kluczowego oporu i odbił od niego. Na wykresie H4 widać świecę pin bar, którą można rozegrać na 3 sposoby:
– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej maksimum,
– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Sell limit na 50% zniesienia świecy, SL powyżej maksimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.
Pamiętać jednak należy, że trend jest wzrostowy i opór ten może zostać przełamany żeby ruch był kontynuowany.EUR/CAD:

Tutaj dość klarowna sytuacja. Trend krótko i średnioterminowy jest spadkowy, cena przebiła wsparcie i warto szukać jedynie pozycji krótkich. Najlepiej właśnie w przypadku testu wcześniejszego wsparcia (teraz oporu) od dołu.GBP/AUD:

Na Funcie do Dolara australijskiego trwa ruch boczny. Cena doszła do wsparcia i odbiła do niego tworząc świecę pin bar na wykresie dziennym. Rozegrać ją można analogicznie do rozegrania świecy na AUD/USD:
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.NZD/USD:

Podwyżka stóp procentowych oraz możliwość kolejnych doprowadziły do umocnienia Dolara nowozelandzkiego. Wydawało się, że para skazana jest na spadki po przebiciu 2 kluczowych wsparć, jednak była to pułapka na niedźwiedzie i teraz byki ostro weszły do gry. Warto szukać sygnałów kupna z price action w przypadku korekty do poziomu 0.85150.
tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBuy czy Sell? – Poranny Przegląd Rynku – 7 spotkanie 12 czerwca 2014
Następny artykułPrzed sesją: FW20, wsparcie 2462 pkt.
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here