Naga Markets



Wreszcie po FOMC i można wracać do tradingu. Wydaje się, że rynki bardzo czekały na decyzje FED bo niewiele widać było na wykresach. Co dokładnie zostało ogłoszone przeczytacie Państwo w artykułach redakcyjnych kolegów:

Zanim zaczniemy chciałem zaprosić 21 października na Price Action Day: LINK . Wydarzenie to jest organizowane przez TylkoPriceAction.pl , czyli projekt Pana Zbigniewa Wieczorka oraz Comparic.pl . 3 strategie Price Action, dyskusje i gość specjalny – to wszystko w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie i cały dzień, jak sama nazwa wskazuje z Price Action.Wydarzenie oczywiście darmowe, jednak ilość miejsc ograniczona dlatego proszę o szybką rejestrację.

Teraz pora na wykresy:

AUD/JPY:

Para przebiła wczoraj silny opór, a dzisiejsza świeca jest świecą korekcyjną. Warto obserwować zachowanie ceny na wykresie H4 jeśli zejdzie ona w okolice wcześniejszego oporu (teraz wsparcia). Jeśli pojawi się tam sygnał kupna z Price Action  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) warto będzie wchodzić w longi. Taka pozycja będzie zgodna zarówno z długoterminowym jak i krótkoterminowym trendem.

 

EUR/USD:

Na Eurodolarze widać kształtującą się formację Głowy z Ramionami, która po wypełnieniu się jest formacją spadkową. Może przynieść korektę do wcześniejszego wsparcia, co byłoby bardzo dobrą okazją do wchodzenia w longi.

GBP/AUD:

Dalej silny jest Funt. Na parze z Dolarem australijskim przebił zdecydowanie opór, powstała 3-dniowa korekta i obecnie cena odbija od wsparcia (wcześniejszego oporu). Warto zmienić Time Frame na 4-godzinny i poszukać wejścia w lingi z celem na najbliższym oporze.

USD/CAD:

Po podwyższeniu stóp procentowych przez Bank Kanady nastąpiło skokowe umocnienie się Dolara kanadyjskiego. Wydaje się, że obecna korekta będzie okazją do wchodzenia w nowe pozycje stawiające na dalszą aprecjację tej waluty. Dlatego też wkrótce może pojawić się sygnał otwarcia pozycji na parze z Dolarem amerykańskim. Wcześniejsze wsparcie, które teraz stanowić będzie opór, jest dobrym poziomem do obserwacji ceny. Jako, że pozycja będzie zgodna z panującym trendem można szukać jej zarówno na wykresie D1 jak i H4.



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here