Naga MarketsZaczynamy nowy tydzień na rynkach. Poprzedni był niezwykle ciekawy i pojawiło się sporo okazji inwestycyjnych. Sytuację na moich pozycjach oraz nowe potencjalne wejścia w artykule:

AUD/JPY:

Para doszła do kluczowego wsparcia i odbiła od niego w piątek. Jednak nie pojawiło się sygnał kupna z Price Action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) dlatego pozostaje czekać na kolejne świece. Może już dzisiaj uformuje się Inside Bar i będzie można z niego zagrywać w zależności od rozwoju sytuacji, albo shorty albo longi.

EUR/JPY:

Jest czego żałować jeśli chodzi o parę Euro do Jena. Zabrakło nieco dosłownie kilku pipsów do otwarcia pozycji, która zakończyłaby się już Take Profitem. Stop Loss wynosił zaledwie 25 pipsów a celem było około 250. Trudno 20% konta przeszło koło nosa, ale to będzie się zdarzać jeśli wejścia są na 50% zniesienia świecy/formacji sygnalnej.

EUR/USD:

Para spadła poniżej kluczowego wsparcia i teraz pozostaje czekać na korektę wzrostową. Idealnie jeśli doszłaby ona do okolic wspomnianego poziomu, który teraz powinien stanowić opór i pojawiłby się sygnał sprzedaży z wykresy H4. Na razie pozostaje czekać, ale kierunek wydaje się być jasny.

GBP/AUD:

Niestety Stop Loss na pozycji z potencjałem 30:1. Otwarcie sprowadziło cenę nieco poniżej poziomu zabezpieczenia. Pojawiła się jednak kolejna świeca pin bar, po której można było wchodzić jeszcze raz w pozycję długą z równie dużym potencjałem.

NZD/USD:

Para doszła do kluczowego wsparcia i w piątek wyraźnie od niego odbiła. Ustawiłem zlecenie buy limit na 50% zniesienia świecy sygnalnej i pozycja została otwarta. Stop loss to około 40 pipsów, a cel na najbliższym oporze wynosi 330, także znowu bardzo dobry potencjał zysku do ryzyka.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINKtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcja na dziś – PUT na AUDCHF 30.10.2017
Następny artykułGuten Morgen DAX – koniec miesiąca z nowym rekordem
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here