Naga MarketsNa rynkach coraz ciekawiej. Mam nadzieję, że marazm wakacyjny się powoli kończy. Zapraszam na codzienny przegląd potencjalnych setupów Price Action:

AUD/JPY:

Na ukrytym forum PA jeden z uczestników podał pozycję jako możliwą do otwarcia, ponieważ niesie ze sobą potencjał zysku do ryzyka 3:1. Ja patrzyłem na wykres dzienny i tam stop loss był za duży. Jednak na wykresie 4-godzinnym widać formację OutsideBar (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar), która rzeczywiście da się rozegrać. Zlecenie sell limit na 50% zniesienia dużej czarnej świecy to 80pips SL, a Take Profit to 240 pipsów.

AUDJPYH4 13 sierpnia 2015

EUR/AUD:

Ciekawie również na kolejnej parze z Dolarem australijskim. Widać, że cena zamknięta jest między dwoma poziomami, a właśnie dolny jest testowany. Warto przenieść się na wykres 4-godzinny i szukać sygnału kupna zgodnego z silnym trendem wzrostowym.

EURAUDDaily 13 sierpnia 2015

GBP/CHF:

Starałem się nie pokazywać takich sygnałów, ponieważ mogą troszkę zamieszać w głowie, ale ten jest na tyle dobry, ze warto. Para Funt do Franka szwajcarskiego przetestował wsparcia. Proszę zwrócić uwagę na dwie świece, które zaznaczyłem na zielono i wyobrazić sobie je jako jedną.

Co wychodzi?

Oczywiście bardzo ładna świeca pin bar z niewielkim białym knotem i długim dolnym cieniem. To bardzo dobry sygnał, ale nieco zakamuflowany. Zgodnie ze strategią stawiam zlecenie buy limit na 50% zniesienia tych dwóch połączonych świec.

GBPCHFH4 13 sierpnia 2015

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

6 KOMENTARZE

  1. PA to nic innego jak spojrzenie na reakcję ceny na dane poziomy. Dlatego też tą reakcję widać i można grać na połączone świece.

  2. Od siebie dodam , że od dłuższego czasu czaje się na EURNZD H4 (wybicie-korekta) i dziś był dobry moment do wejścia

    Przetestowaliśmy wsparcie po wybiciu i wydaje się , że polecimy 300p wyżej. Chociaż nie ukrywam , że sygnału w postaci świeczek nie ma za dobrego. (albo ja go nie widzę)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here