Naga MarketsZapraszam na przegląd Setupów Price Action po dość długiej przerwie. Zbliża się koniec wakacji dlatego śmiało można wrócić do tradingu oraz bardzo ważne wydarzenie dla wielbicieli Price Action w Polsce. Otóż zdradzę, że 21 października odbędzie się Price Action Day i gościć na nim będą najbardziej znane osoby tradujące PA i prezentujące swoje strategie w Polsce. Więc o evencie już w wkrótce, a ja w związku z tym wczoraj wróciłem do tradingu!

Jedna z pozycji została zamknięta na Stop Loss (więcej w artykule), pozostałe na razie na plusie, w tym GBP/CAD większym niż początkowy SL. Zaczynamy:

Te artykuły również Cię zainteresują
AUD/JPY:

We wczorajszym przeglądzie: LINK pisałem o możliwym sygnale sprzedaży na Dolarze australijskim do Jena. Rzeczywiście pojawiło się wybicie z Inside Baru, jednak było ono zbyt gwałtowne żeby otworzyć shorty. Pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji.

EUR/AUD:

Sygnał idealny na Euro do Dolara australijskiego. Może nawet zbyt idealny według świetnego artykułu Tradecity i Krzysztofa Wiwatowskiego Pin bar jest już martwy? Dlaczego traderzy tracą wykorzystując tę formację jednak ja jak pamiętacie Państwo specjalnie nie kombinuję. Jest sygnał to otwieram pozycję. Tutaj warto zaczekać na 50% zniesienie świecy sygnalnej ponieważ inaczej niski potencjał zysku do ryzyka nie pozwoli otworzyć pozycji.

Ustawiam zlecenie Buy Limit na 50% zniesienia ze Stop Lossem poniżej świecy sygnalnej (około 80 pipsów), a Take Profit poniżej ostatnich maksów (200 pipsów). Da to potencjał zysku do ryzyka 2,5:1, czyli jak na mój trading niezbyt duży. Dlatego też ryzyko będzie nieco mniejsze.

EUR/JPY:

Z kolei na Euro do Jena niepozorny sygnał kupna. Jako, że trend jest wzrostowy wolno patrzeć na wykres H4, a na nim widać świecę pin bar ze spadkowym korpusem. Nie jest to jednak istotne ponieważ w tym sygnale nie interesuje nas kolor świecy (chyba, że korpus jest duży w stosunku do całej świecy)  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar). Obecnie można otwierać pozycję ze Stop Lossem zaledwie 30 pipsów i celem na około 200 co da spory potencjał zysku do ryzyka ponad 6:1.

EUR/USD:

Pozycja zamknęła się wczoraj na Stop Lossie. Cały czas jednak wygląda to mocno wzrostowo. Być może przed kolejnym zdecydowanym ruchem w górę potrzeba jakiegoś wybicia w dół bardziej zdecydowanego. Będę uważnie obserwował parę, ponieważ wygląda na to, że zaczął się większy ruch w górę.

Już wkrótce więcej informacji o Price Action Day. Zdradzić mogę, że będzie to 21 października Warszawa. Proszę sobie szykować wolne i śledzić informacje, bo liczba miejsc będzie ograniczona, a event oczywiście darmowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here