Naga MarketsNa rynkach dalej królują emocje. Pod koniec wczorajszej sesji w USA działy się cuda, rośnie Złoto i Srebro – jednym słowem coś jest na rzeczy. Jeśli dodamy do tego 5% spadek Nikkei i ledwo ledwo wybronione wsparcie na S&P500 wszystko składa się na dość nieprzyjemny obraz. Czyli mogą być dobre okazje inwestycyjne, ale może nie do końca na walutach. Do obserwacji dokładam wspomniane kruszce i obserwuję również spółki między innymi Deutsche Bank, który ma do domknięcia lukę i później atak na wsparcie.

Wracając do walut silny jest oczywiście Jen, ale silne powinny być też waluty surowcowe, czego na razie specjalnie nie widać. Pozostaje szukać okazji:

Te artykuły również Cię zainteresują
AUD/JPY:

Na Dolarze australijskim do Jena pojawiła się świeca, którą można uznać za świecę pin bar (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar). Jednak nie jest ona specjalnie przekonywująca, tym bardziej że jest ona na parze z walutą typowo surowcową mocno uzależnioną od Złota, które wystrzeliło przecież w górę. Na razie odpuszczę sobie granie przeciwko Dolarowi australijskiemu.

AUDJPYH4 2 12 2016AUD/USD:

Inna sytuacja jest na Aussie. Tutaj long został otwarty, a wczorajsza świeca jest kolejnym sygnałem kupna i jeśli ktoś nie ma jeszcze otwartej pozycji długie, może ją śmiało rozważyć. Ożywienie na Aussie powinno w końcu przyjść i wystrzał na Złocie nie pozostanie bez wpływu na Dolara australijskiego.

AUDUSDDaily 2 12 2016

EUR/JPY:

invest

Słaby sygnał kupna na Euro do Jena. Wczoraj odrzucone zostało wsparcie, ale trend spadkowy jest na tyle silny, że nie rozważałbym zagrań long, ale szukał shortów w przypadku korekt wzrostowych.

Najlepszym scenariuszem będzie przebicie wsparcia, jego re-test od dołu i wtedy wchodzenie w shorty.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

EURJPYDaily 2 12 2016

GBP/JPY:

Taki scenariusz zrealizował się na Funcie do Jena. Silne przebicie wsparcia, korekta wzrostowa i pojawił się sygnał sprzedaży w postaci świecy pin bar. Ustawiam zlecenie sell limit na 50% zniesienia tej świecy ze 100 pipsowym Stop Lossem, zabezpieczona zostanie przed dotarciem do ostatniego minimum, natomiast celem jest 800 pipsów.

GBPJPYH4 2 12 2016

NZD/JPY:

Sygnał kupna na Dolarze nowozelandzkim do Jena. Tutaj trend spadkowy nie jest aż tak silny i jeśli Jen miałby przejść korektę wzrostową to najsilniejsza powinna być właśnie na tej parze. Pozycja spełnia minimalną wartość potencjału zysku do ryzyka 3:1 dla pozycji wbrew trendowi i może być ciekawa.

NZDJPYDaily 2 12 2016

USD/CHF:

Na parze cały czas aktywny jest sell limit z wczorajszego dnia. Po spadku poniżej wsparcia nastąpił re-test od dołu i pojawiła się świeca pin bar. Pozostaje czekać.

USDCHFDaily 2 12 2016Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here