Naga Markets,Fantastyczna sesja dla systemu Price Action! Warto było stać z boku i czekać na dobre okazje do otwarcia pozycji, bo stan konta wynosi obecnie +15% i otwarte są jeszcze 3 pozycje (L na GBP/CAD – zabezpieczony na 0, oraz shorty na USD/JPY i GBP/CHF). Pokażę oczywiście co było dokładnie otwierane –  pisałem o tym we wczorajszym przeglądzie: LINK. Pozostaje szukać dalej i absolutnie nie pozwalać sobie na żadne rozprężenie:

AUD/JPY:

Sygnał sprzedażny na parze Dolar australijski do Jena. Wczoraj pojawiła się korekta wzrostowa, która przetestowała ważny opór, jednak sesja zakończyła się wyraźnym spadkiem i otworzyła się wyraźna świeca pin bar  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar), na 50% zniesienia której ustawiam zlecenie sell limit. Stop loss to około 100 pipsów zaraz nad wczorajszym maksimum, z kolei Take Profit to 300 pipsów i znajduje się nad najbliższym wsparciem (okolice 79,50).

AUDJPYDaily 1 14 2016

AUD/USD:

Szybka pozycja z wczoraj. Pisałem o pin barze spadkowym na wykresie 4-godzinnym na Aussie i postanowiłem go wykorzystać. Na początku jednak cena podeszła niemal pod Stop Loss, żeby wieczorem zdecydowanie się osunąć i zrealizować Take Profit na wsparciu. Parametry transakcji to było 25 pips Stop Loss oraz 90 pips Take Profit.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

AUDUSDH4 1 14 2016

EUR/AUD:

Kolejna bardzo udana transakcja, która jednak również otarła się o Stop Loss w swojej początkowej fazie. Otworzyłem zlecenie long po sygnale w postaci pin baru na wykresie 4-godzinnym nieco niżej niż 50% jego zniesienia – zauważyłem formację dopiero po większym osunięciu. Dlatego też udało się dobrać Stop Loss zaledwie 40 pipsów, co przy Take Profit 320, dało potencjał zysku do ryzyka 8:1. Stąd właśnie taki przyrost kapitału na koncie.

EURAUDH4 1 14 2016

EUR/CAD:

Para Euro do Dolara kanadyjskiego wybiła ponad opór i świeca dzienna zdołała zamknąć się wyraźnie nad nim. Dlatego też warto teraz obserwować wykres 4-godzinny i szukać wejścia w pozycję długą podczas jego re-testu.

Zobacz pełny opis strategii Price Action Marcina Wenusa

EURCADDaily 1 14 2016

GBP/CHF:

Kolejny sygnał sprzedaży na Funcie do Franka szwajcarskiego. Ja już co prawda mam tutaj shorta otwieranego po dużym pin barze z zeszłego piątku, ale wczorajsza świeca to również pin, pozwalający wejść z dużo mniejszym Stop Lossem.

GBPCHFDaily 1 14 2016

 

NZD/USD:
Para zmierza w kierunku wsparcia i jeśli pojawi się jakiś wyraźny sygnał kupna z wykresu dziennego rozważę otwarcie pozycji długiej.

NZDUSDDaily 1 14 2016Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Tak oczywiście. Jeśli wsparcie zostanie przebite, to zmienia się dla mnie sentyment na spadkowy i szukam tylko shortów. W ogóle tak jest przy każdy praktycznie wsparciu/oporze. Szukam najpierw odbicia, ale jeśli nastąpi przebicie i zamknięcie się nad oporem/pod wsparciem to szukam pozycji odwrotnej niż na początku.

  2. Rozważasz zagranie Shorta na NZD/USD jeżeli cena przebije wsparcie co będzie oznaczało według formacji cenowych Double top?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here