Naga MarketsZapraszam na kolejną porcję potencjalnych setupów Price Action. Wczorajsza decyzja Banku Anglii o nie zmniejszaniu stóp procentowych (jak zakładali analitycy) nie wprowadziła jakiegoś dużego zamieszania na rynki. Coraz bardziej wyraźna staje się sytuacja, a co za tym idzie powinny pojawiać się sygnały:

AUD/JPY:

Para walczy z oporem. Wczorajsza świeca naruszyła ten poziom, ale nie zdołała zamknąć się powyżej. Dzisiaj powinno się wyjaśnić, czy pojawi się sygnał sprzedaży z PA  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar), czy jednak nastąpi wreszcie zamknięcie powyżej oporu i sentyment zmieni się na wzrostowy.

AUDJPYDaily 7 15 2016

AUD/NZD:

Na parze Dolar australijski do Dolara nowozelandzkiego takie wybicie już nastąpiło i dlatego można szukać sygnałów do otwarcia pozycji długich z wykresu 4-godzinnego. Idealną sytuacją byłoby przetestowanie od góry wcześniejszego oporu (teraz wsparcia).

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

AUDNZDDaily 7 15 2016

GBP/JPY:

Podobna sytuacja jest na Funcie do Jena. Cena wybiła ponad opór i można szukać okazji do zagrania pozycji długiej. Identycznie jak na AUD/NZD najlepszym scenariuszem będzie korekta spadkowa, dojście do wsparcia i pojawienie się sygnału kupna.

GBPJPYDaily 7 15 2016tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynkowy – chińskie PKB wypycha AUD na 2,5-miesięczne szczyty
Następny artykułAUDUSD – wyczerpanie popytu?
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

4 KOMENTARZE

  1. Tak, 15 lipca na AUD/JPY pojawił się pin bar i sygnał sell. Okazał się tak dobry, że doszło nawet do przełamania wsparcia w ok. 78.30

  2. Chodzi o shorta? Bo shorta miałem na EUR/AUD i zamknął się na TP. Teraz w grze short na GBP/JPY i USD/JPY – oba znakomicie jak na razie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here