Naga MarketsWczoraj sporo roszad wśród otwartych pozycji i oczekujących zleceń głównie z powodu mocnego ruchu spadkowego na Funcie. Oczywiście wszystko pokaże na wykresach.

Jeszcze ostrzeżenie od danych o 14:30, o którym przypomniał Pan Łukasz w komentarzach. Rzeczywiście nie warto wchodzić w pozycje już przed 14 bo często dane powodują duże ruchy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Widać też kilka nowych sygnałów. Zaczynamy:

AUD/JPY:

Pozycja wypatrzona na ukrytym forum. Rzeczywiście opór został przetestowany i na D1 pojawiła się świeca pin bar  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar), która stanowi dobry sygnał sprzedaży.

Wczoraj 50% zniesienia świecy sygnalnej zostało przetestowane i obecnie otwarty jest short. Jego parametry to: SL 50pips, TP 160.

AUDJPYDaily 6 11 2015

AUD/NZD:

Na Dolarze australijskim do nowozelandzkiego pojawił się setup Inside Bar w pobliżu oporu. Teraz mogą być 3 sygnały z niego płynące – 2 na short i 1 na long: [pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Zobacz pełny opis strategii Price Action Marcina Wenusa[/pullquote]

Shorty:

Fałszywe wybicie, powrót do zasięgu i wtedy można otwierać shorta po cenie rynkowej ze stop lossem powyżej świecy wybijającej.

Prawidłowe wybicie dołem i zamknięcie się świecy dziennej poniżej świecy matki. Wtedy ustawiam zlecenie oczekujące na 50% zniesienia świecy sygnalnej, a SL powyżej.

Long:

Prawidłowe wybicie górą i zamknięcie zarówno nad świecą matką jak i oporem. Wtedy ustawiać będę zlecenie buy limit na 50% zniesienia świecy sygnalnej a SL poniżej.

AUDNZDDaily 6 11 2015

EUR/USD:

Na Eurodolarze pojawił się sygnał kupna. Jest to dzienna świeca pin bar na wsparciu. Przypomnę, że jeszcze niedawno miałem shorta, którego celem właśnie był ten poziom.

Sygnał jest wbrew panującemu trendowi, ale może doprowadzić do większej korekty. Stop Loss to 40 pips, a Take Profit 160 także wydaje się, że warto zaryzykować.

EURUSDDaily 6 11 2015

GBP/AUD:

Long na parze został wczoraj bardzo szybko zamknięty, ale był on już zabezpieczony na Be. Silny ruch po wczorajszej konferencji BOE sprowadził parę poniżej wsparcia. Zmienia to sentyment na spadkowy i jeśli pojawi się korekta wzrostowa do tego poziomu i zostanie przetestowany od dołu przy jednoczesnym pojawieniu się sygnału sprzedaży na wykresie H4 lub D1,można będzie wchodzić w shorty.

GBPAUDDaily 6 11 2015

GBP/CAD:

Nie ma przełamania wsparcia na Funcie do Kanadyjczyka. Cały czas może pojawić się odbicie, a poziom będzie respektowany. Dlatego też na razie szukam tutaj wejścia w pozycje długie.

GBPCADDaily 6 11 2015

GBP/CHF:

Podobna sytuacja jest na Funcie do Franka szwajcarskiego. Przypomnę, że jeszcze wczoraj miałem tam pozycję długą, która zamknęła się na TP na kilka godzin przed obsunięciem Funta.

Na razie cały czas warto szukać tutaj longów.

GBPCHFDaily 6 11 2015

GBP/USD:

Troszkę pechowo na Kablu. O pozycji pisałem w przeglądzie z 3 listopada: LINK. Pozycja jednak nie otworzyła się i zabrakło dosłownie pipsa, żeby zlecenie zostało zrealizowane. A wczoraj bardzo szybko zostałby osiągnięty poziom Take Profit.

Trudno takie rozczarowania są nieodłączną częścią tradingu.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

GBPUSDDaily 6 11 2015

NZD/JPY:

O parze pisałem wczoraj – widać było zmianę sentymentu na spadkowy po przebiciu wsparcia. Jednak wykres tego nie potwierdził, a jako trader Price Action reaguję na to co pokazuje cena.

Cena wróciła nad wsparcie i przetestowała je udanie. Widać świecę pin bar na wykresie H4, która jest prawidłowym sygnałem kupna i dlatego otwierać będę longa.

NZDJPYH4 6 11 2015

USD/JPY:

Podobna sytuacja jest na Dolarze do Jena. Przebity został opór, korekta pokazała że zamienił się we wsparcie i pojawił się sygnał kupna na wykresie H4.

USDJPYH4 6 11 2015Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAUD/USD – kanał spadkowy H4
Następny artykułBioton [BIO], Asbis [ASB] – Gorące spółki dnia
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

4 KOMENTARZE

 1. Witam Panie Robercie

  Oczywiście Pański scenariusz może się sprawdzić. Jednak ja patrzę na samo PA i poziome wsparcia/opory. Z tego wychodzą mi możliwe longi. Natomiast moga się tak naprawdę zrealizować oba scenariusze 😉
  Do mojego pozytywnego rozstrzygnięcia wystarczy korekta wzrostowa. Później mogą być spadki, natomiast oczywiście wchodząc w pozycję biorę pod uwagę, że zakończy się SL.

  Pozdrawiam

 2. Witam Panie Marcinie,
  Ten long na NZD/JPY trochę mi nie pasuje analizując od H4 mamy RGR na D1 jak się przyjrzy to też widać RGR,na W1 przecudnej urody wisielec na oporze i w związku z tym muszę się nie zgodzić ja ustawiłbym sell limit,pod formacją na H4,co Pan o tym myśli?

  Pozdrawiam Robert

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here