Naga MarketsRynki wreszcie zaczynają przypominać coś na czym da się tradować i kolejna pozycja została wczoraj otwarta. Mam nadzieję, że nie będzie już jakiś wielkich wydarzeń zaburzających obraz wykresów i czas na okres wzmożonego handlu techniką Price Action. Zaczynamy:

AUD/JPY:

Para testuje właśnie kluczowy opór i już w najbliższym czasie mogą pojawić się sygnały co dalej z kursem. Jeśli na wykresie dziennym będzie wyraźny sygnał sprzedaży z PA  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) można otwierać shorty. Jeśli jednak poziom ten zostanie przebity, a świeca dzienna zamknie się powyżej, wtedy sentyment będzie jednoznacznie wzrostowy i warto będzie szukać wejścia w longi z wykresu H4/D1.

AUDJPYDaily 7 17 2016

AUD/NZD:

Identyczna sytuacja jest na parze Dolar australijski do Dolara nowozelandzkiego i dokładnie tak samo można rozgrywać tą parę.

AUDNZDDaily 7 17 2016

EUR/JPY:

Na parze Euro do Jena otworzyłem wczoraj longa. Pisałem o możliwym sygnale w przegladzie PA: LINK. Na wykresie 4-godzinnym pojawił się setup Inside Bar (zaznaczony na zielono), a kolejna świeca to wybicie z tej formacji. Dlatego otworzyłem longa ze stop lossem około 100 pips, a Take Profit 500 pipsów (poniżej najbliższego poziomu oporu).

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

EURJPYH4 7 17 2016

GBP/JPY:

Niezbyt jasna sytuacja jest na Funcie do Jena. Wczoraj pisałem o formacji Inside Bar, jednak wybicie z niej nastąpiło w nocy więc nie otwierałem pozycji. Bardzo dobrze, ponieważ cena wybiłaby Stop Lossa. Teraz nie bardzo widzę, w którą stronę może pójść wykres, a co najważniejsze nie ma na razie żadnego jasnego sygnału. Niemniej jednak będę się parze bacznie przyglądał.

GBPJPYH4 7 14 2016tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: GPW, Orange, Amica
Następny artykułDuże zmiany na Liście ostrzeżeń Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych!
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

3 KOMENTARZE

  1. Wróciłem, ale teraz znowu chwila przerwy będzie niestety nie związana z odpoczynkiem, ani nawet z podróżą służbową…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here