Naga MarketsDzisiaj spóźniony przegląd setupów Price Action w ramach długiego weekendu w poniedziałek, zamiast niedzieli. Na rynkach sporo się dzieje, indeksy spadają i pojawiło się sporo emocji. Widzę, jednak dzisiaj 2 sygnały do otwarcia pozycji i wkrótce mogą pojawić się nowe. Przypominam o darmowym seminarium Price Action 28 maja w Katowicach, gdzie pokażę kompletną strategię Price Action oraz aktualne zagrania: LINK. Zaczynamy:

AUD/JPY:

Te artykuły również Cię zainteresują
Do silnego wsparcia doszła para Dolar nowozelandzki do Jena. 3 podażowe sesje wystarczyły żeby oddać 12 dni wzrostowych! Teraz można szukać longów, ale biorąc pod uwagę jak silne jest momentum, musi to być naprawdę po wyraźnym sygnale kupna z wykresu dziennego.

AUDJPYDaily 5 1 2016

AUD/NZD:

Wsparcie z impetem upadło również na parze Dolar australijski do nowozelandzkiego. To zmienia sentyment zdecydowanie na spadkowy i teraz warto będzie szukać jednie shortów. Idealnym scenariuszem byłoby przetestowanie od dołu wcześniejszego wsparcia, pojawienie się sygnały sprzedaży z PA  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) i wtedy można wchodzić w shorty.

AUDNZDDaily 5 1 2016

EUR/CAD:

Euro do Dolara kanadyjskiego doszło do oporu i w piątek pojawił się sygnał sprzedaży. Obecnie cena znowu rośnie i neguje ten sygnał. To może być kolejna para, na której technika odchodzi na razie w zapomnienie. Na rynku zdecydowanie jest za dużo emocji…

EURCADH4 5 1 2016

EUR/USD:

Eurodolar znalazł się w bardzo ważnym miejscu na oporze. Dzisiejsza sesja może zadecydować o kierunku na EUR/USD na najbliższe sesje. Jeśli świeca dzienna zamknie się powyżej tego poziomu, wtedy będę szukać longów na H4 w przypadku korekty spadkowej.

Cofnięcie się poniżej oporu, będzie prawdopodobnie jednocześnie sygnałem sprzedaży i można będzie wtedy rozważyć zagranie pozycji krótkich.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

EURUSDDaily 5 1 2016

GBP/USD:

Sygnał sprzedaży na Kablu. Cena doszła do oporu, przetestowała go i pojawiła się podażowa świeca pin bar. Obecnie trwa korekta co pozwala otworzyć pozycję z dobry potencjałem zysku do ryzyka, nawet celując w najbliższe wsparcie. Ja otwieram short: SL 50 pips, TP 150 pips.

GBPUSDDaily 5 1 2016Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPoranny komentarz rynkowy – przed nami PMI
Następny artykułMaj rozpoczęty od spadków na ropie. Efekt Doha?
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

4 KOMENTARZE

 1. Kabel dzisiaj jednak zrobił kawał. SL wycięty, ale koniec końców zszedł 130 pipsów w dół.
  Dziękuję za analizy i pozdrawiam.

 2. Zaliczony Stop Loss, natomiast sygnał był prawidłowy – owszem przeciw panującemu trendowi (ale zgodnie z długoterminowym), natomiast w takie pozycje też wchodzę, bo często kończą się zyskami. Nie mam tutaj specjalnie pretensji do siebie.

 3. Jakbym wykrakał, Kabel poleciał do góry, czyli domyślam się, że “Ja otwieram short: SL 50 pips, TP 150 pips.” zaliczyło SL :]

 4. Dobry wieczór Panie Marcinie.
  Miałbym prośbę o wyjaśnienie sytuacji opisanej przez Pana na Kablu. Nie widzę tu sygnału sprzedaży z PA, na dodatek zawieranie shorta jest niejako niezgodne z trendem panującym od 7-8 kwietnia.

  Widzę pinbar z 06.04 (zaznaczony u Pana na zielono) i następny z 14.04, oba wskazujące na bycze nastawienie, co się sprawdziło (chociaż po drodze 21 pojawił się niedźwiedzi pinbar, który mógł zasiać wątpliwości).

  Cena dzisiaj na moment przebiła opór 1.4670 i to z całkiem niezłym impetem. Na D1 i H4 w zasadzie nie widzę nic, poza dojściem do oporu, co sugerowałoby spadek ceny.
  Będę wdzięczny za wyjaśnienie, czego nie widzę.

  Jak zawsze dziękuję za Pana rzeczowe analizy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here