Naga MarketsWczoraj był sądny dzień dla systemu. 3 Stop Lossy to jest coś co się jeszcze nigdy nie zdarzyło jednego dnia. Nie jest łatwo robić analizy i opisywać swoje błędy, ale tego się podjąłem i pozostaje mi przyjąć swoje błędy (były) i nie najlepszą sytuację dla samego systemu PA. Zaczynamy:

AUD/JPY:

Para jest przykładem na bardzo dobrze rozegranego shorta, który otarł się o TP (+380pips zysku a TP było 400!) i powrócił, żeby zamknąć się na BE. Na szczęście zgodnie z systemem 50% pozycji zostało zamkniętych na plusie, więc nie jest aż tak żal. Jednak w najlepszym momencie equity pokazywało stan 20% większy niż jest teraz.

Mam wrażenie, że trading to jest pasmo rozczarowań. Trzymam dużą pozycję na Biotonie, który wystrzelił, zarobiłem prawie 10% w 4 dni na koncie gdzie pokazuję inny system, a i tak jedyne o czym myślę to rozczarowanie na Price Action i od dłuższego czasu pozostająca w konsolidacji spółka, w której mam spore udziały. Ba nawet nie cieszy mnie odbicie o 20% spółki, w której mam 1% udziałów. Nie polecam zawodu tradera 😉

Wracając do samego AJ – para przebija się przez opór. Jeśli zamknie się powyżej wtedy sentyment się zmieni i można będzie szukać longów przy re-teście wspomnianego poziomu od góry. Jeśli jednak cena się cofnie, wtedy może już dzisiejsza świeca będzie sygnałem sprzedaży z D1 Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar).

AUDJPYDaily 9 października 2015

AUD/NZD:

Pierwszy z błędów. Wejście na świecy pon bar z H4, podczas gdy po tak długich spadkach wejście powinno być z D1, o czym Państwu często powtarzam, a samemu chcę być sprytniejszy od rynku. Jak widać szybko pycha została pokarana. Natomiast wczorajsza świeca to pin bar i na 50% jej zniesienia można ustawiać kupno. SL to 40 pips, TP 400.

AUDNZDH4 9 października 2015

AUD/USD:

Na Aussie podobna sytuacja jak na AJ. Jeśli świeca zamknie się powyżej oporu szukamy longów z H4, jeśli cena spadnie wtedy rozgrywamy shorty z D1.

AUDUSDDaily 9 października 2015

EUR/AUD:

Kolejny ze Stop Lossów.  Zagranie longa z H4 po 6 świecach spadkowych. Zdecydowanie trzeba było tu szukać sygnału na D1, którego nie było. Sytuacja się zmieniła i powstał sygnał short na wczorajszej świecy. Sell Limit na 50%, TP w pobliżu wsparcia. Co prawda potencjał transakcji to zaledwie 2,5:1, ale sygnał silny i zgodny z momentum.

EURAUDDaily 9 października 2015

EUR/CAD:

Tutaj wzięty long. Prawidłowy sygnał kupna w postaci pin baru z wykresu dziennego na wsparciu. Obecnie cały czas można go otwierać.

EURCADDaily 9 października 2015

GBP/AUD:

Bardzo ładny sygnał sprzedaży powstał wczoraj na tej parze. Jednak nie nastąpiła korekta do 50% zniesienia OutsideBaru. Proszę zwrócić uwagę na małą biała, świecę która dochodzi do oporu i kolejną czarną, która całkowicie ją obejmuje. Cena oddaliła się już o więcej niż 2,5x SL 2,5x SL dlatego pozostaje skasować zlecenie oczekujące.

GBPAUDH4 9 października 2015

GBP/CAD:

Tutaj również prawidłowy sygnał sprzedaży w postaci OutsideBaru oraz wybicia z InsideBaru. Zlecenie na 50% zniesienia świecy sygnalnej powinno być już otwarte.

GBPCADH4 9 października 2015

GBP/JPY:

Tutaj mam największe wątpliwości, czy to mój błąd czy to prawidłowe zagranie zakończone Stop Lossem(tym akurat nie ma co się przejmować).  Biorąc pod uwagę serię wzrostowych świec na D1, raczej powinienem zaczekać na sygnał sprzedaży z D1. Natomiast to już gdybanie na historii – to zostawię teoretykom tradingu 😉

[pullquote]Zobacz pełny opis strategii Price Action Marcina Wenusa[/pullquote]

Obecnie para przebija opór i jest tu taka sytuacja jak na AJ i AU. Jeśli uda się zamknąć powyżej – szukam longów. Jeśli nie to prawdopodobnie ta świeca będzie sygnałem sprzedaży z D1.

GBPJPYH4 9 października 2015

GBP/USD:

Na Kablu nie mam wątpliwości. Trend spadkowy, gwałtowna korekta (ale korekta) i sygnał sprzedaży w postaci OutsideBaru. Otwarty short, zakończony SL, ale bez wątpliwości czy to było zagranie zgodne z systemem. Teraz można szukać longów jeśli pojawi się korekta spadkowa, ponieważ wczorajsze zamknięcie jest powyżej oporu. Może nie jest to idealna świeca, ale zmienia postrzeganie pary.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

GBPUSDH4 9 października 2015

NZD/JPY:

Łyżka miodu w beczce dziegciu. Idealny sygnał na wsparciu po re-teście wcześniejszego oporu od góry. SL 22 pips, zamknięta pozycja w 50% i TP 130 pipsów. Co daje zysk:ryzyko 6:1.

NZDJPYH4 9 października 2015

NZD/USD:

Kiwi zbliża się do oporu. Jeśli pojawi się tam sygnał sprzedaży (co ważne – i kieruję to przede wszystkim do siebie – z wykresu dziennego!) można będzie rozważać shorty zgodne z długoterminowym trendem spadkowym.

NZDUSDDaily 9 października 2015

USD/CAD:

Kolejny z prawidłowych sygnałów zakończony SL. Świeca pin bar na wsparciu z wykresu D1, jednak została przełamana i teraz cena może spadać dalej. Pozostanę z boku na tej parze, szukając jedynie longów.

USDCADDaily 9 października 2015Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Straty są nieodłączną częścią tradingu i niestety nie da się ich uniknąć. Natomiast od początku staram się pisać zarówno o sukcesach jak i porażkach. Jeśli ktoś ma się czegoś nauczyć z mojego tradingu to muszę pokazywać wszytko, a także opisywać jak sobie z tym radzę.

  2. Dopiero zaczynam i na starcie straciłem podobnie w dwóch zagraniach (AUDNZD, USDCAD). Byłem rozczarowany. Myślałem, że nie zrozumiałem systemu i popełniłem błąd oraz nie umiem inwestować. Dzięki Pana analizom widzę, że to były prawidłowe sygnały. Dziękuję, że pisze Pan również o stratnych pozycjach. Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here