Naga MarketsNa rynkach dalej dość ciekawie, inwestorzy powoli wracają, a wakacje pozostają wspomnieniem. Wiele par jest w interesujących miejscach i może dać sygnały do otwarcia pozycji. Zapraszam na przegląd najciekawszych:

EUR/AUD:

Po poniedziałkowym sygnale kupna, którym była wyraźna świeca pin bar (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) dzisiaj w nocy cena przetestowała okolice minimum, jednak nie wybijając go. Traderzy, którzy mieli zlecenia buy limit na 50% zniesienia wspomnianej świecy, dalej są w pozycji. Kurs jest niewiele wyżej od punktu wejścia, także cały cas jest okazja do rozważania ewentualnego kupna. Trend jest jednak spadkowy, dlatego taka pozycja obarczona jest ryzykiem.

Price Action EUR/AUD

EUR/JPY:

Para odbija od kluczowego oporu. Trend jest spadkowy, poziom dość silny co widać po ilości odbić. Można szukać sygnałów wejścia w pozycję na niższym interwale 4-godzinnym.

Price Action EUR/JPY

GBP/JPY:

Inna sytuacja jest na kolejnym krosie z Jenem. Tutaj trend jest wzrostowy,  cena wybiła nad opór i teraz testuje go od góry. To dobra okazja do otwierania pozycji długich, które zgodne będą z momentum oraz ogólną sytuacją na parze.

Price Action GBP/JPY

GBP/USD:

Kabel zatrzymał się na wsparciu i przez wczorajszą sesję konsolidował dookoła niego. Jeśli pojawiałby się jakiś wyraźny sygnał kupna, można rozważać pozycje długi, pamiętając jednak, że są one przeciwko silnemu spadkowemu momentum.

Price Action GBP/USD

XAU/USD:

Złoto po przebiciu kluczowego poziomu wsparcia jest w trakcie korekty wzrostowej. Przetestowanie wcześniejszego wsparcia (teraz oporu) przy jednoczesnym pojawieniu się sygnału sprzedaży z Price Action będzie dobrą okazją do otwierania pozycji krótkich, które zgodne będą z panującym trendem średnio i długoterminowym.

Price Action Złototokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzed sesją: WIG20
Następny artykułTrakcja [TRK], Grajewo [GRJ] – Gorące spółki dnia
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here