Naga MarketsZapraszam na przegląd potencjalnych setupów Price Action. Zanim zaczniemy chciałem poinformować, że jutro oraz w czwartek przeglądu nie będzie, ponieważ jestem na konferencji MoneyExpo w Warszawie. Mam nadzieję, że z częścią Państwa będę miał przyjemność się tam spotkać. Będziemy rozdawać pierwsze gadżety – niespodzianki Comparic.pl.

Na razie jednak wracamy do wykresów:

AUD/JPY:

Po dynamicznych spadkach para lekko rośnie. Jako, że momentum jest wyraźnie na południe dlatego warto będzie szukać pozycji krótkich. Okazją do tego może być przetestowanie od góry wcześniejszego kluczowego wsparcia, które teraz powinno stanowić opór. Jeśli pojawi się tam sygnał sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) warto będzie otwierać pozycje krótkie.

GBP/CHF:

Para przetestowała ważny poziom oporu w czwartek, wyraźnie go odrzucając. Utworzyła się świeca pin bar, którą można rozegrać na 3 sposoby:

– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej maksimum,

– Sprzedaż po przebiciu minimum, stop loss powyżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),

– Sell limit na 50% zniesienia świecy, SL powyżej maksimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.

Ja wybrałem ten ostatni i mam otwartego shorta. Dzisiaj również może pojawić się okazja do jego otwierania.

NZD/JPY:

Bardzo dynamiczne osłabianie Dolara nowozelandzkiego trwa. Dla przypomnienia, miała miejsce interwencja Banku Nowej Zelandii i sprzedaż NZD o wartości ponad 500 mln Dolarów. Para z Jenem przechodzi korektę i jeśli dojdzie ona do okolic 85.80 gdzie znajduje się bardzo ważny poziom wcześniejszego wsparcia, teraz oporu będzie można otwierać shorty zgodne z trendem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here