Naga Markets

Zapraszam na przegląd potencjalnych setupów Price Action. Dzisiaj z naciskiem na Dolara australijskiego ponieważ jest kilka ciekawych sytuacji z AUD w roli głównej. Zaczynamy:

AUD/JPY:

Bardzo duży spadek po przebiciu kluczowego oporu. Na razie wygląda to na fałszywe wybicie, jednak bardzo blisko znajduje się wsparcie i sygnał kupna z pin baru (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar). Możliwa jest obrona w okolicach 50% tej świecy. Warto obserwować parę.

EUR/AUD:

Jeszcze ciekawiej jest na Euro do Dolara australijskiego. Wreszcie testowane jest górne ograniczenie strefy oporu, dużo ważniejsze od dolnego. Jakikolwiek sygnał sprzedaży na tym poziomie, może być wykorzystany do otwierania shortów, zgodnych z panującym trendem.EUR/USD:

Eurodolar po poniedziałkowym wybiciu ponad strefę oporu, powoli spada, docierając do wcześniejszego oporu, które teraz powinno stanowić wsparcie. Jeśli tak rzeczywiście ma się stać, powinien pokazać się wyraźny sygnał kupna z Price Action.GBP/AUD:

Również Funt do Dolara australijskiego zbliżył się do kluczowego oporu, który jest górną granicą szerokiej konsolidacji i już dwukrotnie powstrzymywał wzrosty. Pozostaje obserwacja i poszukiwanie wyraźnych sygnałów sprzedaży z Price Action i otwieranie ewentualnych shorótw. Zasięg spadków to około 450 pipsów, więc może to być bardzo dobra transakcja.NZD/USD:

Kiwi pozostaje w trendzie wzrostowym respektując wcześniejszy opór, jako wsparcie. Wczoraj na wykresie dziennym utworzyła się świeca pin bar, którą można rozgrywać na trzy sposoby:
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.
Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułBuy czy Sell? – Poranny Przegląd Rynku 3 lipiec 2014
Następny artykułAUDUSD spadł po raporcie o handlu zagranicznym
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here