Naga MarketsZapraszam na przegląd potencjalnych setupów Price Action. Dzisiaj z naciskiem na Dolara australijskiego ponieważ jest kilka ciekawych sytuacji z AUD w roli głównej. Zaczynamy:

AUD/JPY:

Bardzo duży spadek po przebiciu kluczowego oporu. Na razie wygląda to na fałszywe wybicie, jednak bardzo blisko znajduje się wsparcie i sygnał kupna z pin baru (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar). Możliwa jest obrona w okolicach 50% tej świecy. Warto obserwować parę.EUR/AUD:

Jeszcze ciekawiej jest na Euro do Dolara australijskiego. Wreszcie testowane jest górne ograniczenie strefy oporu, dużo ważniejsze od dolnego. Jakikolwiek sygnał sprzedaży na tym poziomie, może być wykorzystany do otwierania shortów, zgodnych z panującym trendem.EUR/USD:

Eurodolar po poniedziałkowym wybiciu ponad strefę oporu, powoli spada, docierając do wcześniejszego oporu, które teraz powinno stanowić wsparcie. Jeśli tak rzeczywiście ma się stać, powinien pokazać się wyraźny sygnał kupna z Price Action.GBP/AUD:

Również Funt do Dolara australijskiego zbliżył się do kluczowego oporu, który jest górną granicą szerokiej konsolidacji i już dwukrotnie powstrzymywał wzrosty. Pozostaje obserwacja i poszukiwanie wyraźnych sygnałów sprzedaży z Price Action i otwieranie ewentualnych shorótw. Zasięg spadków to około 450 pipsów, więc może to być bardzo dobra transakcja.NZD/USD:

Kiwi pozostaje w trendzie wzrostowym respektując wcześniejszy opór, jako wsparcie. Wczoraj na wykresie dziennym utworzyła się świeca pin bar, którą można rozgrywać na trzy sposoby:
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here