Naga MarketsZanim zaczniemy dzisiejszy przegląd Price Action, chciałem Państwa zaprosić na poniedziałkowy webinar (1 września 2014), na którym przedstawię założenia strategii Price Action. Spotkanie jest oczywiście darmowe, a zapisy są pod linkiem:  LINK w dziale webinary.

Dalej na rynkach nie można mówić o dużej zmienności. Mimo wczorajszych dużych niepokojów spowodowanych przez sytuację we wschodniej Ukrainie rynki walutowe pozostają spokojne:

AUD/NZD:

Parę pokazuję dla przypomnienia, że cena zbliża się do bardzo ważnego oporu, na którym jeśli pojawi się sygnał sprzedaży można pokusić się o shorta. Tym bardziej, że AUD/NZD porusza się w trendzie wzrostowym z dużymi korektami spadkowymi. Jeśli jednak poziom ten zostałby przebity wtedy trzeba szukać sygnałów kupna przy re-teście wcześniejszego oporu od góry. Na pewno jednak będę wtedy o tym pisał.

Przegląd setupów Price Action 29 sierpnia 2014: AUDNZD, EURAUD, GBPAUD, USDCHF

EUR/AUD:

Para znajduje się w kluczowym obszarze wsparcia między 1.4100 a 1.4050. Warto szukać sygnałów kupna ponieważ będą mieć duży stosunek zysku do ryzyka. Na wykresie 4-godzinnym widać świecę pin bar (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar), którą można rozegrać na 3 sposoby:

– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.

Ja tradycyjnie wybieram ten ostatni sposób.

Przegląd setupów Price Action 29 sierpnia 2014: AUDNZD, EURAUD, GBPAUD, USDCHF

GBP/AUD:

Również Funt do Dolara australijskiego znajduje się w pobliżu ważnego wsparcia. Warto obserwować parę w poszukiwaniu sygnałów kupna.

Przegląd setupów Price Action 29 sierpnia 2014: AUDNZD, EURAUD, GBPAUD, USDCHF

USD/CHF:

Ciekawa sytuacja na Dolarze do Franka szwajcarskiego. Po przebiciu bardzo ważnego oporu para konsolidowała przez 3 sesje ponad, żeby wczoraj spaść i przetestować ten poziom od góry. Zadziałał on jako wsparcie potwierdzając siłę trendu. Wczorajszą świecę można uznać za sygnalną i rozgrywać ją podobnie jak w przypadku pin baru na EUR/AUD.

Przegląd setupów Price Action 29 sierpnia 2014: AUDNZD, EURAUD, GBPAUD, USDCHFConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here