Naga MarketsWczorajszy dzień na rynkach minął dość spokojnie co spowodowane było pustym kalendarzem. Dzisiaj również nie ma zbyt wielu kluczowych danych oprócz tych dla Funta o 10:30. Zaczynamy przegląd potencjalnych setupów Price Action:

AUD/USD:

Na Dolarze australijskim trwa korekta spadkowa. Aussie ma jeszcze sporo miejsca na południe zanim napotka kluczowe wsparcie. Na razie pozostaje czekać ponieważ para jest w średnioterminowym trendzie wzrostowym i warto grać na niej jedynie longi.EUR/USD:

Bardzo wąska konsolidacja trwa na Eurodolarze. Wytworzył się lokalny opór na 1.37300 i wydaje się, że w jego okolicach warto rozważać shorty po wyraźnych sygnałach z sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) na wykresie 1 lub 4-godzinowym.GBP/AUD:

Cena dotarła do oporu, który dwukrotnie powstrzymywał wzrosty. Obecny impuls jest dość silny i jedynie naprawdę wyraźny sygnał z Price Action może posłużyć do otwierania pozycji krótkich. Mimo, że z szerszej perspektywy trend jest spadkowy, od połowy kwietnia można mówić o odbiciu, które może jeszcze potrwać.GBP/USD:

Kabel przetestował wczoraj opór (wcześniej wsparcie) i na wykresie dziennym utworzył świecę pin bar. Jest ona dość mała, dlatego dla potwierdzenia trendu można ustawić sell stop poniżej jej ze stop lossem zaraz powyżej 50% zniesienia tej świecy (ryzykowna opcja) lub powyżej maksimum świecy (bezpieczna opcja). Również można rozegrać to trzecim sposobem, czyli ustawiając sell limit w okolicach 50% zniesienia świecy. Oczywiście niebezpieczeństwo wtedy jest takie, że cena spadnie, ale my zostaniemy bez pozycji.USD/JPY:

Kluczowe wsparcie obronione. Świeca pin bar na wykresie dziennym pokazuje siłę popytu w okolicach silnego poziomu, który powstrzymywał spadki przez ostatnie 4 miesiące. Tradycyjnie można ją rozgrywać na 3 sposoby przeciwne do tego co na GBP/USD:
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here