Naga MarketsWczoraj miała miejsce ciekawa sesja z nagłym umocnieniem Euro. Wydawało się, że dalsze spadki na Eurodolarze są nieuniknione jednak w trakcie handlu w USA para EUR/USD odrobiła niemal cały ruch w dół z sesji w Europie. Był to bardzo gwałtowny ruch i spowodował zamknięcie wielu stop lossów u grających na wybicia. Umacnia się również Jen co skutkuje atakami na ciekawe poziomy. Zaczynamy przegląd potencjalnych setupów Price Action:

EUR/CAD: Para spadła poniżej wsparcia jednak bardzo gwałtownie wróciła ponad ten poziom tworząc świecę pin bar z długim dolnym knotem. Nie jest ona idealna ponieważ ma również górny cień, ale i tak można rozważać pozycje długie. Otworzyć pozycję można na 3 sposoby: – Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum, – Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty), – Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.

EUR/USD: Po wspomnianym już zachowaniu Eurodolara wczoraj, zatrzymał się na lokalnym oporze na poziomie 1.3730. Mimo wczorajszej sesji, która pokazała siłę popytu sentyment wciąż jest spadkowy.

Jedyny logiczny scenariusz rozgrywania longów to re-test 1.3730 od góry po jego przebiciu i sygnał kupna z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) potwierdzający siłę pary.

GBP/CAD: Podobna sytuacja jak na EUR/CAD. Para odbiła od kluczowego wsparcia tworząc popytową świecę, którą można uznać za pin bar. Sposób rozgrywania będzie taki sam jak przy Euro do Dolara kanadyjskiego.

GBP/USD: Wczorajsze odbicie na Kablu przybliża parę do testu wcześniejszego wsparcia teraz oporu. Na tym poziomie należy szukać sygnałów sprzedaży w celu włączenia się w tworzący się trend spadkowy.

USD/JPY: Jedna z najważniejszych par czyli Dolar do Jena atakuje kluczowy poziom wsparcia, który bronił się aż 5-krotnie na wykresie dziennym. Jeśli pojawi się sygnał kupna z price action może to być bardzo dobra pozycja.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 15 maj 2014 – EUR/USD
Następny artykułMożliwy trend boczny na Edku
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here