Naga MarketsZapraszam na pierwszy w nowym tygodniu przegląd potencjalnych setupów price action:

EUR/AUD:

Para spadła niemal idealnie do wsparcia. Obecnie trwa odbicie, jednak brak było wyraźnych sygnałów kupna z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar). Warto szukać sygnałów kupna w przypadku kolejnego testu tego poziomu. W razie większej korekty wzrostowej pamiętać należy, że obowiązującym kierunkiem są shorty.EUR/CAD:

Para po dużej przecenie odbiła od wsparcia i zatrzymała się w okolicach lokalnego oporu. Widać bardzo płaską konsolidację z niewielkim pin barem jako sygnałem sprzedaży zgodnym z momentum. Jeśli przecena Euro będzie kontynuowana, to może być dość ciekawa pozycja.EUR/JPY:

Zgodnie z tym co pisałem w weekend, parę kupować można było już na otwarciu rynku. Piątek zamknął się świecą pin bar na wsparciu i obecnie trwa odbicie. Trzeba być jednak ostrożnym i zabezpieczyć pozycję ponieważ duża wyprzedaż wspólnej waluty pokazuje dominację niedźwiedzi.USD/CHF:

Para Dolar do Franka szwajcarskiego przebiła wczoraj opór i pokazała kierunek na północ. Warto szukać pozycji długich w przypadku re-testu oporu (teraz wsparcia) od góry, przy jednoczesnym wystąpieniu sygnału kupna.XAU/USD:

Złoto zaatakowało po raz kolejny kluczowe wsparcie i wyraźnie go odrzuciło. Na wykresie 4-goidznnym widać świecę pin bar z bardzo długim dolnym cieniem. Można ją rozegrać na 3 sposoby:
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.
Osobiście skłaniam się do rozwiązania trzeciego.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 12 maj 2014 – AUD/NZD
Następny artykułPonowne testy wieloletniego szczytu na S&P500
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here