Naga MarketsZaczynamy nowy miesiąc, pierwszy miesiąc wakacji. Zmienność na rynku może się jeszcze zmniejszyć, lub zaskoczyć wszystkich jeśli do gry wejdą emocje. Sytuacja na giełdach może sprzyjać większej korekcie, a wtedy i na walutach powinno zacząć się dziać więcej. Zapraszam na przegląd potencjalnych setupów Price Action:

AUD/JPY:

Para odbiła od lokalnego wsparcia tworząc świecę pin bar. Mimo, że blisko jest opór, to zagranie na 50% zniesienia tego pin bara (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) da potencjał zysku do ryzyka około 3:1. Są trzy sposoby rozgrywania takiego sygnału:
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.

AUD/USD:

Aussie wybija ponad kluczowy opór. Jeśli świeca dzienna zamknie się na obecnym poziomie lub wyżej, będzie można mówić o pokonaniu tej bariery. W takim wypadku warto będzie szukać sygnałów do kupna, w momencie re-testu oporu od góry.invest

EUR/USD:

Eurodolar wystrzelił wczoraj, przełamując kluczowy opór. Przed nim jeszcze kilka barier do pokonania, jeśli trend wzrostowy miałby być aktywowany, jednak już można mówić o zmianie momentum na wzrostowe. Dlatego też, warto szukać sygnałów kupna w trakcie korekt.GBP/CHF:

Para spadła do okolic wsparcia (wcześniej bardzo silnego oporu) i utworzyła świecę pin bar. Można rozważać otwieranie pozycji długiej na 50% jej zniesienia. Potencjał takiej pozycji to około 6:1 licząc do ostatniego maksimum.
Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here