Naga MarketsZgodnie z zapowiedzią, w dniu dzisiejszym rozpoczynamy testy strategi end of the day, którą na łamach comparic.pl przedstawialiśmy w miniony weekend. Szczegółowy opis strategii można znaleźć pod tym linkiem.


Z racji tego, że dziś poniedziałek i niektóre rynki otworzyły się lukami, nie pojawiło się zbyt wiele interesujących setupów.

Jednym z bardziej interesujących jest sytuacja na parze walutowej AUDUSD, gdzie zaobserwować możemy, że zgodnie z założeniami strategii rynek rozpoczął dzień poniżej poziomu PP (różowa linia przerywana nazwana Pivot). Przez niemal cały dzień obserwujemy konsolidację i w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania poziomu średniej kroczącej SMA33, która od kilku godzin kieruje się ku dołowi. Pojawienie się w jej okolicy reakcji podażowej i odrzucenie tego oporu mogłoby być sygnałem do kontynuacji spadków rozpoczętych już podczas piątkowej sesji.

AUDUSD H1

Kolejną ciekawą okazję dostrzec mogliśmy na eurodolarze (EURUSD). W tym przypadku, pierwszy sygnał pojawił się jeszcze przed południem kiedy to rynek przetestował poziom M2. Tamteż pojawiła się reakcja podażowa i od tego czasu obserwujemy spadki.

Pojawienie się korekty wzrostowej i ponowny test poziomu M2 bądź przynajmniej S1 lub średniej SMA33 mógłby być okazją otwarcia opcji PUT na tym instrumencie.

EURUSD H1

Zobacz jak wygląda gra opcjami binarnymi na walutach, indeksach, towarach a także na akcjach popularnych spółek. Załóż konto realne i zyskaj od 50 do nawet 150% bonusu powitalnego.


Na wykresie pary walutowej GBPCAD dostrzec możemy, że zgodnie z założeniami strategii rynek rozpoczął poniedziałkową sesję powyżej poziomu PP oraz średniej SMA33, która wskazuje na trend wzrostowy. Po kilkugodzinnej korekcie spadkowej rynek dotarł w okolice średniej kroczącej znajdującej się wówczas nieco powyżej poziomu PP i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Ponowny re-test tej strefy mógłby być okazją na dołączenie do potencjalnych wzrostów.

GBPCAD H1

Ponieważ notowania pary walutowej GBPUSD rozpoczęły sesję powyżej poziomu PP, w dniu dzisiejszym szukać mogliśmy okazji do otwarcia opcji CALL na tym instrumencie. Pierwsza taka okazja pojawiła się już nad ranem kiedy to kurs dotarł w okolice poziomu PP, mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z zasięgu piątkowych wzrostów i średniej SMA33, gdzie pojawiła się reakcja popytowa.  Obecnie kurs ponownie testuje średnią kroczącą i jeżeli w jej okolicy po raz kolejny pojawi się reakcja popytowa, moglibyśmy rozważyć otwarcie opcji CALL na tym instrumencie.

GBPUSD H1

Przez najbliższe dwa tygodnie, każdego dnia publikować będę analizy przedstawiające potencjalne bądź już zrealizowane setupy inwestycyjne, które wskazuje strategia end of the day. Głównym założeniem cyklu nie jest jednak wskazywanie konkretnych setupów inwestycyjnych lecz przede wszystkim sprawdzenie skuteczności danej strategii. Za dwa tygodnie, w sobotę 23 września opublikuję raport podsumowujący statystyki tej strategii oraz przedstawię, czy w ciągu tych dwóch tygodni można by dzięki niej zarobić.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, tego samego dnia przedstawię rownież inną strategię, którą testować będę przez kolejne dwa tygodnie. W ten oto sposób postaram się przetestować możliwie jak najwięcej strategii inwestycyjnych dla opcji binarnych by móc znaleźć tą najlepszą i najbardziej skuteczną.


 


uTrader
, oferuje 77% zwrotu w przypadku opcji na AUDUSD, 81% w przypadku opcji na EURUSD, 74% w przypadku opcji na GBPCAD i 76% w przypadku opcji na GBPUSD. Jeżeli wygrasz, o tyle procent większy będzie Twój zarobek od zainwestowanej stawki. Załóż konto realne i zyskaj od 50 do nawet 150% bonusu powitalnego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURCAD – ponownie w okolicach 50% zniesienia
Następny artykułHandlujesz Bitcoinem? Teraz możesz to robić także w XM
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here